Wydanie nr 11 z dnia 16.03.2018 r.

Cieszyn: remont Katowickiej i…

STRACH PRZED TIRAMI

Kierowców korzystających z ulicy Katowickiej w Cieszynie czeka przynajmniej pół roku utrudnień. Mniejszych lub większych – w zależności od rodzaju i natężenia robót. Ludzie już narzekają, a to przecież dopiero początek kłopotów…

 

 

 

 

 


Dla kościoła i dwóch muzeów

MILIONY Z KATOWIC

Jak informuje Sylwia Cieślar, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, blisko 20 milionów zł trafi w tym roku z samorządu województwa śląskiego na ochronę i pielęgnację dziedzictwa kulturowego Śląska Cieszyńskiego.

 


Kto zbuduje nową trybunę? (cd.)

CHĘTNI SĄ, ALE ZA DRODZY

Samorząd Chybia chce, aby na stadionie, na którym mecze rozgrywają piłkarze miejscowego Cukrownika, kibice mieli godne warunki do oglądania futbolowych spotkań. Nadal jednak nie wiadomo, kto i kiedy zbuduje nową trybunę na stadionie. Fiaskiem zakończył się bowiem drugi przetarg ogłoszony na dokończenie rozgrzebanych prac.

 


POSYPAŁY SIĘ MEDALE!

Na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim. Od mocnego uderzenia rozpoczęła rywalizację Katarzyna Wąsek. W ostatecznym rozrachunku zawodniczka SRS Czantoria Ustroń została multimedalistką imprezy.

 

 

 

 

 


 

Wydanie nr 10 z dnia 9.03. 2018 r.

Cieszyn: byle do października…

RUSZYŁ REMONT KATOWICKIEJ

W ostatnich dniach ekipa drogowców pojawiła się na ulicy Katowickiej w Cieszynie. To znak, że rozpoczął się zapowiadany remont niespełna dwukilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej DW 938. O kłopotach kierowców i uciążliwościach dla mieszkańców pisaliśmy wielokrotnie na łamach „Głosu”. Przewidywaliśmy też problemy związane z remontem. I pojawiły się one już na samym początku realizacji inwestycji…

 


Na kierownika i dyrektora w Strumieniu

SKARGA DO RADNYCH

Do Rady Miejskiej Strumienia trafiła dość obszerna skarga jednej z mieszkanek tej gminy dotycząca poczynań kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Co ustalili radni i jaką podjęli decyzję?

 


ZMORA PIESZYCH

Ulica Lipowska w Ustroniu ma kilka kilometrów długości. Najgorszy pod względem bezpieczeństwa jest odcinek od skrzyżowania z ulicą Szkolną do skrzyżowania z Leśną. Te niecałe pół kilometra drogi to prawdziwa zmora dla mieszkańców i turystów.

 

 

 


Na przystanku w Zaborzu

PASAŻEROWIE MOKNĄ

Mieszkańcy Zaborza korzystający z transportu kolejowego skarżą się na spartańskie warunki, w jakich muszą oczekiwać na pociąg na miejscowym przystanku. Co na to zawiadująca kolejową infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe?

 

 

 

 


 

Wydanie nr 9 z dnia 2.03.2018 r.

CIASNO W NOCLEGOWNI

W poprzednim numerze „Głosu” zastanawialiśmy się nad funkcjonowaniem cieszyńskiej noclegowni dla osób bezdomnych. Pytaliśmy kierownictwo placówki o to, czy przypadkiem pięć łóżek to nie zbyt mało jak na potrzeby całego powiatu. Dowiedzieliśmy się, że to przemyślana i wystarczająca liczba. Praktyka pokazała jednak coś zupełnie innego…


SZPITAL Z NOWYM SPRZĘTEM

Ponad dwa miliony złotych kosztowały nowoczesne urządzenia medyczne, jakie wzbogaciły bazę sprzętową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Ten nowy sprzęt to cyfrowe urządzenie rentgenowskie, nowoczesny aparat USG oraz trzy stanowiska wstępnej intensywnej terapii. Jakie jeszcze plany ma dyrekcja cieszyńskiego szpitala?

 

 


Kiedy zniknie przejazd w Chybiu?

CZEKANIE NA WIELKĄ INWESTYCJĘ

W Chybiu z nadziejami czekają na wielką inwestycję, którą ma być modernizacja biegnącej przez tę gminę kolejowej trasy. Na jakim etapie są przygotowania do niej i kiedy wielka przebudowa może się rozpocząć?

 

 

 

 


Cieszyn: miejska komunikacja do poprawy, czyli…

JAK ZDOBYĆ PASAŻERÓW?

Cieszyńska komunikacja miejska znalazła się pod lupą radnych. O sytuacji dotyczącej przewozów pasażerskich dyskutowano podczas lutowej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie. Z jednej strony radni uchwalają zniżki i darmowe przejazdy dla określonych grup mieszkańców, a z drugiej chcą, żeby publiczny transport pasażerski przynosił zyski. Trwa poszukiwanie sposobu na pogodzenie tych zupełnie różnych spraw.