Wydanie nr 8 z dnia 22.02.2018

Wściekłe psy staną przed sądem

ZABÓJCZE TORTURY

Torturowali emeryta w tak brutalny i wyszukany sposób, że wykrwawił się na śmierć. Po trwającym ponad rok żmudnym śledztwie wkrótce mają stanąć przed sądem.

 

 

 


Dziecko w szpitalu, koń w lecznicy

KRAKSA Z KULIGIEM

W Szczyrku doszło do nietypowej kolizji. Do szpitala trafiło dziecko. Ucierpiał też koń ciągnący sanie.


Bielsko: członek gangu „Krakowiaka”

DORWANY W RESTAURACJI

W Bielsku-Białej zatrzymano Tadeusza B., członka gangu „Krakowiaka”. Choć rozesłano za nim list gończy, bawił w najlepsze w lokalnej restauracji.

 

 

 

 


Bielsko: rusza nabór do klas pierwszych

TYLKO PRZEZ INTERNET

1 marca rozpocznie się w Bielsku-Białej nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2018-2019. Rekrutacja będzie prowadzona wyłącznie za pośrednictwem Internetu.


Czy tragediom można było zapobiec?

ZABEZPIECZYĆ WIADUKTY!

Pod koniec ubiegłego roku miały miejsce dwa tragiczne wypadki na wiaduktach w rejonie alei Andersa w Bielsku-Białej. Najpierw z jednego z nich skoczył 33-letni mężczyzna, a w sylwestrową noc z kładki dla pieszych spadł 19-latek. Teraz pojawiły się wątpliwości, czy zabezpieczenia w tych miejscach są wystarczające.

 

 

 

 

 

 


Bielsko: znów rozkopią Stojałowskiego

„JAJO” USPRAWNI SKRZYŻOWANIE

Kierowcy nie zapomnieli jeszcze o utrudnieniach, jakie w ubiegłym roku spowodował remont odcinka ulicy Stojałowskiego w centrum Bielska-Białej, a już muszą się szykować na kolejne…


Spojrzenie pełne magii i…

CZARODZIEJ ADRIAN

Kobiety coraz częściej wykonują typowo męskie zawody: zasilają zastępy strażaków, wstępują do wojska i policji, prowadzą tiry. A co, jeśli drzwi gabinetu kosmetycznego otworzyłby mężczyzna? Takie rzeczy się zdarzają, i to całkiem niedaleko, bo w Skoczowie.

 

 

 

 


Ratusz stawia na doświadczenie

NOWY STARY NACZELNIK

Nowym naczelnikiem Wydziału Gospodarki Miejskiej w bielskim ratuszu został… dotychczasowy naczelnik tego wydziału Adam Grzywacz.


Jazzowej zadymki czas

MOC BIELSKICH TALENTÓW

Od efektownej prezentacji bielskich artystów rozpoczęła się jubileuszowa, 20. Bielska Zadymka Jazzowa – Lotos Jazz Festival. A w następnych dniach – zanim pojawiły się zagraniczne gwiazdy – też dominował znakomity polski jazz.


Nie daj zarobić pseudohodowlom!

PIESKA TANIO KUPIĘ…

Szukasz rasowego psa przeglądając internetowe portale ogłoszeniowe i interesuje cię tylko jak najniższa cena? To błąd! Lekarze weterynarii ostrzegają, że w ten sposób możesz wspierać nieekologiczne i niehumanitarne pseudohodowle.


Komorowice: taneczny koniec karnawału

REWIA DUETÓW

Pod znakiem tanecznych duetów upłynęła końcówka karnawału w Domu Kultury w bielskiej dzielnicy Komorowice.

 

Wydanie nr 7 z dnia 15.02.2018

Dachowanie w Kobiernicach

PIJANY, BEZ PRAWKA…

Czego się spodziewali, wsiadając do samochodu z pijanym kierowcą, który nigdy nie miał prawa jazdy? Najwyraźniej nie potężnej kraksy, co naturalnie przychodzi na myśl. O konsekwencjach przekonali się na własnej skórze…

 


Wirus panuje, ale nie szaleje

GRYPA NAD BIAŁĄ

Mamy szczyt sezonu grypowego, więc w Bielsku-Białej i powiecie wirus daje o sobie znać – choć w nieco skromniejszym wymiarze niż roku temu.


Bestialstwo!

Z WIATRÓWKI DO PSA

Strzelał, aby zabić. Psiak wykrwawiał się przez kilka godzin. Weterynarz robił co mógł, ale było już za późno. Do bulwersującego zdarzenia doszło w gminie Kęty.

 

 

 

 


Nowość w Bielsku-Białej

ZGŁOŚ AWARIĘ

Internetowy serwis dla mieszkańców Zgłoszenia BB uruchomił bielski ratusz. Teraz każdy mieszkaniec może zgłaszać problemy, usterki i uwagi dotyczące miejskiej infrastruktury.


W maju przeprowadzka, będą zazdrościć w całym kraju

ALE KOMENDA!

Możliwe, że już w maju bielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby. Najnowocześniejsza komenda w Polsce ma 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a koszt budowy wyniesie około 86 milionów złotych.

 

 

 

 

 


Pomysł dobry, tylko… chętnych brak

OPIEKA 75+

Tylko gmina Jaworze skorzysta z ministerialnego programu „Opieka 75+”. W pozostałych dziewięciu gminach powiatu bielskiego usłyszeliśmy „nie”.

 

 

 

 


W Urzędzie Gminy Jaworze

MALUCHY DO KĄCIKA

W Urzędzie Gminy Jaworze powstał kącik dla maluchów. To wyjście naprzeciw potrzebom tych osób, które idąc załatwić jakąś sprawę do urzędu, muszą zabrać ze sobą małe dziecko.


Kłopotliwy przystanek w Solisku

PO KOSTKI W BŁOCIE

Podróżni znów skarżą się na błoto zalegające na pętli autobusowej na szczyrkowskim Solisku.

 

 

 

 


Wyszkolił niejeden zespół

POŻEGNANIE MISTRZA

7 lutego zmarł 76-letni Władysław Koźbiał, który jako choreograf i kierownik artystyczny pracował z wieloma zespołami regionalnymi na Podbeskidziu.

Wydanie nr 6 z dnia 08.02.2018

Gra o tron: są chętni!

Kto weźmie Bielsko?

Wracamy do pytania, które stawialiśmy w naszym regionie jako pierwsi: kto będzie się ubiegał o prezydenturę Bielska-Białej? Odpowiada – bardzo interesująco – osiem osób.


Strajk na Podbeskidziu w 1981 roku

Bewelana była domem…

37 lat temu podbeskidzka „Solidarność” poderwała do strajku blisko 200 tysięcy pracowników. Rozmach i skala protestu zaskoczyły nawet ówczesnego przywódcę związku, Lecha Wałęsę. Wspomina tamte wydarzenia Henryk Juszczyk, jeden z sygnatariuszy wynegocjowanego ze stroną rządową porozumienia.

 

 

 


Czyściła konta bielskich seniorów

Sprytna kasjerka

To nie powinno się zdarzyć, a jednak…Kasjerka jednego z bielskich banków omamiła część starszych, majętnych klientów. Skutecznie zachęcała ich do lokowania i inwestowania pieniędzy. Ale sporą część tych kwot zagarniała dla siebie.


Bielsko: awaria za awarią

Co z tymi światłami?

W ostatnich dniach kierowcy pomstowali na niedziałające sygnalizatory świetlne na najważniejszych skrzyżowaniach. Dochodziło do stłuczek. Najgroźniej było na skrzyżowaniach z ulicą Żywiecką.

 

 


Wezwał na pomoc strażników, a dostał mandat

Podrzucone śmieci

Właściciel posesji w Starym Bielsku miał kłopot: podrzucano mu na posesje śmieci. Wezwał więc na pomoc strażników miejskich, licząc, że zajmą się śmiecącymi. Ale skończyło się na tym, że nie oni, ale on dostał mandat. Dlaczego?


Boiska będą jak nowe, a na dachu taras

Sportowe Kęty

Rusza flagowa inwestycja gminna – przebudowa terenów rekreacyjnych przy ulicy Sobieskiego. Boiska oraz ich otoczenie ma się zmienić nie do poznania. I to w bardzo szybkim tempie.

 

 

 

 


Grochówka na stoku to za mało

Jazda na trzy śniadania

Sezon narciarski w pełni. Całodniowe szusowanie wymaga sporo energii. Tymczasem mało kto decyduje się przed wyjściem z domu na zjedzenie pożywnego śniadania. Aby nie opaść z sił potrzebne są aż trzy śniadania. Radzimy jakie powinny być i kiedy je spożyć.


Starodruki pod specjalnym nadzorem

Odnowione perełki

Bielska Książnica Beskidzka ma w swym zbiorze nie tylko atrakcyjne nowości, ale i bezcenne starodruki. Dwa z nich właśnie pieczołowicie odrestaurowano. Wypożyczyć ich co prawda nie można, ale…

 

 

 


Górale lecą do Turcji

Drużyna TS Podbeskidzie ma już za sobą kolejne dwa sparingi , a sporą część lutego spędzi w Turcji, gdzie rozegra cztery mecze.


Kolekcjonerka wspomnień, czyli

Skarpetki i miłość

Paulina Poczęta od dziecka zbierała różne przedmioty. To dla niej zbiory wspomnień o ludziach – tych bliskich i innych, spotykanych na drodze życia. Po latach te gromadzone w skarpetkach pamiątki trafiają do sal wystawowych.

 

 

 

 


Szczyrk: pijany instruktor uczył pięciolatka

Pościg na stoku

Jazdy na nartach uczył pięciolatka instruktor. I dobrze, tak być powinno. Sęk w tym, że ów fachowiec miał w czubie 3,6 promila alkoholu!