Wydanie nr 11 z dnia 15.03.2018

Kulturysta bronił konia i…

PRZYŁOŻYŁ WOŹNICY

Ogromną dyskusję wywołało w Internecie nagranie, na którym widać, jak najpierw męki cierpi koń, a potem… woźnica, któremu przyłożył przypadkowy świadek. Do zajścia doszło w Korbielowie.

 

 

 


PROSTO POD KARETKĘ

Młody mężczyzna wbiegł prosto przed maskę pędzącej na sygnale karetki pogotowia. Ma szczęście, że jeszcze żyje. Do koszmarnie wyglądającego wypadku doszło 9 marca na ulicy Stojałowskiego w Bielsku-Białej.


Pierwsza niedziela bez handlu

PUSTO WSZĘDZIE…

Za nami pierwsza niedziela, w której obowiązywał zakaz handlu. Jak wyglądała w bielskich centrach handlowych i jak odebrali ją bielszczanie? Odwiedziliśmy popularne centra handlowe – Tesco, Auchan, Sarni Stok, Gemini i Sferę.

 

 


Sąd rozpatrzył apelację

WICEPREZYDENT UNIEWINNIONY

Lubomir Zawierucha, zastępca prezydenta Bielska-Białej, został uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej z części zarzutów stawianych mu przez prokuraturę w sprawie składanych przez niego oświadczeń majątkowych.


Kongres podbeskidzkich dam

POD ZNAKIEM ROCZNICY

8 marca w zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej zainaugurowany został VIII Regionalny Kongres Kobiet Podbeskidzia – cykliczne wydarzenie organizowane co roku przez aktywne kobiety, mieszkanki naszego regionu.

 

 

 


Suchoń kontra Jachnik w sądzie?

POSEŁ ATAKUJE POSŁA

Dwóch bielskich posłów posprzeczało się przed telewizyjnymi kamerami. Jeden chce zwrócić się do prokuratury z listem o rzekomych nieprawidłowościach, a drugi zamierza w sądzie bronić dobrego imienia.


Festiwal Crossover po raz trzeci!

MUZYCZNE SZALEŃSTWO

Bielszczanie już dobrze znają ten muzyczny gatunek, a co roku przybywa jego zwolenników. Festiwal Muzyki Crossover już niedługo – od 22 do 24 marca – po raz trzeci zagości w Bielsku-Białej.


Wrócą turyści ze wschodu?

GOŚCIE Z GRODNA

W Bielsku-Białej i regionie gościła ostatnio 10-osobowa grupa przedstawicieli branży turystycznej z Grodna na Białorusi. Dlaczego przyjechali?


Tour de Pologne:

META W BIELSKU!

To już pewne: 8 sierpnia uczestnicy kolarskiego wyścigu Tour de Pologne będą finiszować w Bielsku-Białej! Natomiast dzień wcześniej metą czwartego etapu będzie Szczyrk.


Wypadek podczas treningu, operacja i…

BRĄZ W PJONGCZANGU

Na sportowych arenach w Pjongczangu o medale w Korei Południowej walczą paraolimpijczycy. Trzech z ośmiu reprezentantów kraju należy do Beskidzkiego Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji Start w Bielsku-Białej. Jak sobie radzą?

Wydanie nr 10 z dnia 08.03.2018

Bielski wątek hakerskiej afery

KRADLI MILIONY DOLARÓW!

W Bielsku-Białej zatrzymano hakera z Ukrainy, którego czeka ekstradycja do USA i który może spędzić w więzieniu resztę życia.

 

 

 

 


Po próbie samobójczej dwu nastolatek

OKRUTNI UCZNIOWIE

W bielskiej szkole dwie dziewczynki targnęły się na swoje życie. Sprawę wyjaśniają sąd i kuratorium. W całej sprawie uderzający jest fakt, że szkolni koledzy desperatek mają… niezły ubaw.


Masakra rzeki w Bierach (cd.)

RUSZYŁ PROCES

Ruszył proces w sprawie zniszczenia 700-metrowego odcinka potoku w Bierach. Ciek został zrównany z ziemią. Właściciel firmy broni się w ten sposób, że żadnych prac w korycie nie wykonywał, a korytem tylko… przejeżdżał.

 

 


TRAGICZNA NOC W GÓRACH

20-letni bielszczanin został znaleziony martwy w górach. Okoliczności jego śmierci są bardzo niejasne.


Stop ludobójstwu w Syrii!

SZOKUJĄCY PROTEST

W Bielsku-Białej odbyła się manifestacja pod hasłem „Pokój dla Syrii. Stop ludobójstwu w Ghoucie”. Podobne akcje odbyły się tylko w kilku największych polskich miastach.

 

 

 

 

 


Ten konflikt nikomu nie służy

WYPUŚĆMY Z RĄK KAMIENIE!

Bielsko-Biała to przykład miasta, które budowało swą potęgę dzięki zgodnemu współistnieniu Polaków i Żydów. O to, żeby ta historia nie poszła w zapomnienie, dba zastęp ludzi, który dzisiaj ze zgrozą obserwuje, jak drastyczną formę przybiera spór między tymi narodami.


Z Chełmży do Mazańcowic na rehabilitację

SKATOWANY PSIAK

Pięciomiesięczny szczeniak, o którym niedawno usłyszała cała Polska, dochodzi do siebie w Mazańcowicach. Nie wiadomo, czy będzie jeszcze w stanie normalnie chodzić po tym, jak skatował go właściciel.

 

 

 


Pierwszy taki zabieg w Beskidach

PROMIENIAMI W LOŻĘ

Pół roku przygotowań, czterogodzinny zabieg, sześcioosobowy zespół medyków i pozytywny finał – pacjentka w dobrym stanie została już wypisana do domu. Tak w największym skrócie wyglądała pierwsza brachyterapia śródtkankowa raka sutka wykonana w bielskim szpitalu na początku marca.


Wilkowice: droga do szpitala

STROMA, WĄSKA, DZIURAWA

Niełatwo się dostać do szpitala w Wilkowicach. Tym razem wyjątkowo nie chodzi o problemy służby zdrowia, lecz te związane z infrastrukturą.

 

 

 


W Bielsku tylko dla bielszczan

DARMOWE PRZEDSZKOLA

Od pierwszego kwietnia prowadzone przez gminę przedszkola w Bielsku-Białej będą darmowe. No, może nie dla wszystkich, bo zwolnieni z opłat będą tylko mieszkańcy miasta.


Szopka, co stajnię udaje

KONIE BRUDNE, ALE ZDROWE?

Mieszkańcy Kóz niepokoją się o stan koni ściśniętych w małej szopce. Co na to inspektorzy weterynaryjni?

 

 

 


Trzech z bielskiego Startu

PORA NA PARAOLIMPIADĘ

Na sportowych arenach w Pjongczangu powalczą teraz paraolimpijczycy. Polskę reprezentować będzie ośmiu zawodników. Aż trzech z nich należy do Beskidzkiego Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji Start w Bielsku-Białej.

 

 

 


ATH: Kazimiera Alberti „zasiądzie” na skwerku

WYDRUKUJĄ PATRONKĘ

Patronką Skweru Poetów na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej została Kazimiera Alberti. Poetka, uwieczniona w formie rzeźby, „zasiądzie” na jednej z ławeczek.

Wydanie nr 9 z dnia 01.03.2018

Pożar w Bujakowie

BEZ DACHU NAD GŁOWĄ

Mieszkańcy zostali bez dachu nad głową po tym, gdy ich dom stanął w płomieniach. W porę uciekli z budynku i nie odnieśli obrażeń.

 

 

 

 


Szpitale z Bielska i Bystrej pozwą NFZ do sądu?

BÓJ O PIENIĄDZE

Pięć szpitali z województwa śląskiego, w tym dwa z Podbeskidzia, rozważają pozew sądowy przeciwko Narodowemu Funduszowi Zdrowia, aby odzyskać 7,5 miliona złotych.


Kuligi do utraty tchu

TYLKO KONI ŻAL

Organizacje kuligów to jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy zimą przez górali. Jedno z atrakcyjnych pod tym względem miejsc to Dolina Białej Wisełki w Wiśle Czarnem. Niestety, podczas jednego z kuligów, w sobotni wieczór, 17 lutego, padł koń ciągnący sanie.

 

 

 


Jasienica: wicewójt przeprasza za plagiat

ZAPOMNIAŁ O AUTORZE

Zastępca wójta Jasienicy publicznie przeprosił naukowca z drugiego końca Polski, bo na lokalnym portalu splagiatował jego tekst naukowy.


Pierwsza dama w Buczkowicach

W ŁAWIE Z UCZNIAMI

22 lutego Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Szkołę Mistrzostwa Sportowego Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach.


Szczyrk: stare ambulatorium, nowy ambulans i…

MILCZĄCY WOJEWODA

Choć były obawy, że wraz z nowym rokiem szczyrkowskie ambulatorium prowadzone przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe przestanie działać, funkcjonuje ono nadal. Co więcej, placówka wzbogaciła się o dodatkowy ambulans.


Czechowice: 28,5 miliona na dworzec

REMONT SZYBCIEJ

Czechowicki dworzec kolejowy zostanie zmodernizowany do końca 2020 roku. Prace mają kosztować 28,5 miliona złotych.

 

 

 

 


W Iłownicy dla uczniów

STREFA CISZY

Na niezwykły pomysł wpadli nauczyciele szkoły z Iłownicy. Stworzyli dzieciom „strefę ciszy”, w której mogą odpocząć od wszechobecnego hałasu.


Kiedy ruszą wypożyczalnie?

ROWEROWA KICHA

1 kwietnia, po zimowej przerwie, miały ruszyć w Bielsku-Białej bezobsługowe wypożyczalnie rowerów. Wiele wskazuje jednak na to, że tak się nie stanie.

 

 

 

 

 


Żydzi z Polakami w Bielsku i Białej

NA OGÓŁ ZGODNIE

Wojna dyplomatyczna z Izraelem wywołana nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, forsowaną przez polski rząd, trwa w najlepsze. Równocześnie powróciła dyskusja o stosunku Polaków do Żydów przed i w czasie wojny. Jak te relacje układały się w Bielsku i Białej?


Pianistka z Bielska-Białej podbija świat

PŁYTA NA POCZĄTEK

Choć dla wielu było nie do pomyślenia, aby kobieta była pianistką jazzową, 23-letnia Kasia Pietrzko z Bielska-Białej dopięła swego. Jesienią ubiegłego roku ukazała się jej pierwsza płyta. A ostatnio fantastycznie „zadymiła” na Bielskiej Zadymce Jazzowej.

 

 

 


ZŁOTO OBOK NOSA

Po triumfach dwudziestolatków, szesnastolatków i czternastolatków bielski Rekord miał chrapkę na kolejne złoto. Tym razem w kategorii do lat osiemnastu. Jednak podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w futsalu złoto przeszło koło nosa…