Wydanie nr 21 z dnia 24.05.2018

Dramatyczna akcja na Hali Boraczej

DWULATEK STRACIŁ ODDECH

Koszmar przeżyła w górach rodzina z Bielska-Białej. Dwuletni chłopiec już nie oddychał, gdy z pomocą przyszedł mu bohaterski turysta.


Szczyrk: pijane rajdy po lasach i ulicach

ŁOBUZY Z CROSSAMI

Szef szczyrkowskiego komisariatu własnoręcznie spacyfikował szaleńców na motocyklach crossowych. Dwóch wyrostków najpierw rozjeżdżało lasy, a potem niezarejestrowanymi maszynami, i to po pijaku, wygłupiało się na drogach publicznych.

 

 


Przepił pieniądze na leczenie dziecka

OKRADŁ BYŁĄ PARTNERKĘ

Czechowiczanka odkładała pieniądze na leczenie dziecka. Z mieszkania gotówkę skradł jej były partner i częściowo… przepił.


Wiejskie prosto z… fermy

JAJA Z JAJAMI

Rolnicy wściekają się z powodu nieuczciwej konkurencji na lokalnych targowiskach. Twierdzą, że przynajmniej połowa sprzedawców niby wiejskich jaj kupuje je na lewo… z ogromnych ferm.

 

 


Czechowice: internetowa sława zwolennika teorii spiskowych

TRUJĄ NAS Z SAMOLOTÓW?

Mieszkaniec Czechowic przyciągnął ćwierćmilionową (!) widownię twierdząc, że żółty pyłek osiadający na parapetach to efekt… zrzucania trucizny z samolotów. Tymczasem specjaliści tłumaczą, że to po prostu pyłki roślin.

 

 


ODESZLI NA WIECZNĄ SZYCHTĘ…

Od 5 maja oczy całej Polski zwrócone są w stronę Jastrzębia-Zdroju. Około 11.00 w Kopalni Węgla Kamiennego „Zofiówka” doszło do tąpnięcia. Pod ziemią pracowało w tym czasie 250 osób, w tym mieszkańcy Bąkowa i Cieszyna.


Patriotyczny plan bielskich spadochroniarzy

SKOKI STULECIA

Piątka bielskich skoczków spadochronowych w nietypowy i zarazem oryginalny sposób chce uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zamierzają oddać 100 skoków na 100-lecie.

 

 

 


SPRZĄTNIJ PO PUPILU!

„Wiosna wybuchła mi prosto w twarz” – śpiewa popularny wokalista Organek, a razem z wiosną „wybuchły” – to już refleksja mieszkanki Bielska – psie odchody na trawnikach.

 

 

 

 


Ratusz dogrywa

BĘDZIE STREFA KIBICA

Wiele wskazuje na to, że podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Bielsku-Białej będzie działać strefa kibica. Zorganizuje ją gmina na terenie parkingu obok Stadionu Miejskiego.


Sensacyjne odkrycie na bielskiej starówce

KAFLE, JAKICH ŚWIAT NIE WIDZIAŁ

Archeolodzy z Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej dokonali niezwykle interesującego odkrycia na bielskiej starówce. Odnaleziono fragmenty naczyń używanych przez dawnych mieszczan oraz bogato zdobionych kafli z ówczesnych pieców.

 

 

 

 


Rośnie pod Klimczokiem

NAJWYŻSZE DRZEWO W POLSCE!

Na zboczu Klimczoka rośnie najwyższe drzewo w Polsce. Daglezja zielona ma aż 57 metrów wysokości.

 

 

 

 

 

 


Z Golcami, Chylińską i Bednarkiem

DNI BIELSKA-BIAŁEJ CORAZ BLIŻEJ

Z początkiem czerwca stolica Podbeskidzia będzie z pewnością najbardziej rozmuzykowanym miastem w kraju. Podczas przypadających w tym czasie Dni Bielska-Białej nie zabraknie estradowych gwiazd.

 

 

 

 

 

 


Bez czołgów na Błoniach

OPERACJA ODWOŁANA

W tym roku w Bielsku-Białej nie odbędzie się Operacja Południe – cieszący się ogromnym zainteresowaniem bielszczan – i nie tylko – zlot pojazdów wojskowych. Dlaczego?


Ta sama, ale… nie sama

SINGIELKA WRACA

„Singielka” – monodram wystawiony na Małej Scenie bielskiego Teatru Polskiego i brawurowo zagrany przez Annę Guzik, okazał się hitem. Po siedmiu latach od tamtej premiery pojawiła się kontynuacja.

 

 

 

 

 


BLISKO 400 NA TRASIE

Blisko 400-osobowa grupa zawodniczek i zawodników rywalizowała na terenach stadionu MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Legionów 145 w XVI Biegu Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli.

Wydanie nr 20 z dnia 17.05.2018

Bielsko: drogowcy opanują Krakowską i Żywiecką

PRZEBUDOWA TUŻ-TUŻ

Na skrzyżowaniu bielskich ulic Stojałowskiego, Żywieckiej, Lipnickiej i Lwowskiej pełno głębokich wykopów. Czy ma to związek z mającą się wkrótce rozpocząć gruntowną przebudową ulic Krakowskiej i Żywieckiej?

 

 


Pożar w Starym Bielsku

TRUDNA AKCJA

Słup dymu było widać z wielu kilometrów. Gaszenie pożaru posesji w ciasnej zabudowie nie było łatwe, ale dzięki błyskawicznej akcji strażaków udało się uchronić przed całkowitym zniszczeniem budynek mieszkalny.

 

 


Lało, grzmiało i gradem sypało

ALE NAWAŁNICA!

W środę, 9 maja, tuż po 20.00 nad Bielskiem-Białą i okolicznymi miejscowościami przeszła jedna z największych w ostatnim czasie nawałnic. Silnym opadom deszczu towarzyszył grad oraz groźne wyładowania atmosferyczne.

 

 

 


Ukraińcy grzeczni, ale… budzą strach?

RADNY ZASIAŁ FERMENT

Wrzawa powstała, gdy czechowicki radny alarmował, że imigranci zarobkowi zachowują się w taki sposób, że mieszkańcy żyją w strachu. Na jego osobliwych stwierdzeniach nie zostawiono suchej nitki.


Niepełnosprawni protestują

JAK TU NORMALNIE I GODNIE ŻYĆ?

Od 18 kwietnia w Sejmie trwa protest rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. O co walczą? Jakie są ich racje? O przyczynach opowiada „Kronice” mieszkanka Podbeskidzia.

 

 

 


Bielsko: mieszkańcy protestują, ratusz uspokaja

OSIEDLE NA SARNIM STOKU?

Mieszkańcy Sarniego Stoku w Bielsku-Białej protestują przeciwko zamiarom dewelopera planującego budowę apartamentowców na działce położonej u zbiegu ulic Polarnej i Nad Potokiem.

 

 

 


Bielsko: piwo, wino i co ino

PO PÓŁNOCY NIE KUPISZ?

Możliwe, że w Bielsku-Białej nastąpi wkrótce ograniczenie godzin nocnej sprzedaży alkoholu. Domagają się tego między innymi niektórzy mieszkańcy ulicy Cieszyńskiej i okolic. Mają już dość tego, co się tam wyprawia.

 

 


Inwestorzy mają problem z wykonawcami

CHCĄ WIĘCEJ KASY

Władze Bielska-Białej mają duży problem, a dotyczy on nie tylko stolicy Podbeskidzia. Realne koszty inwestycji okazują się obecnie znacznie wyższe niż przewidywano, konstruując tegoroczny budżet miasta.


Siedmiogodzinny dzień pracy

NA RAZIE ZBIÓRKA PODPISÓW

W czwartek, 10 maja, członkowie partii „Razem” rozpoczęli w Bielsku-Białej akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy skracającej czas pracy z 40 do 35 godzin tygodniowo.

 

 

 


Szczyrk: zbyrcok w wersji max

SERCE Z ORCZYKA

W Szczyrku pojawiła się nowa atrakcja. Na Hali Skrzyczeńskiej zawisł gigantyczny zbyrcok. W kurorcie mówią, że jest największy w Polsce.

 

 

 


Wapienica w BCK-u

MAJOWA REWIA

W sobotnie popołudnie, 12 maja, w sali koncertowej Bielskiego Centrum Kultury swoje osiągnięcia zaprezentował szerokiej publiczności Dom Kultury z Wapienicy.

 

 


Tradycja, eksperymenty i tematy tabu

FESTIWAL LAL

Już wkrótce 28. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej. Od wtorku, 22 maja, do soboty, 26 maja, zaprezentują się tu grupy teatralne z 14 krajów świata oraz 6 teatrów z Polski.


Seniorzy dali czadu

OGIEŃ NA SCENIE

Około 140 wykonawców przewinęło się ostatnio przez scenę hałcnowskiego Domu Kultury. Brali udział w III Prezentacjach Twórczości Artystycznej Seniorów.

 

 

 


REKORD MISTRZEM!

Bielski Rekord po fenomenalnym sezonie obronił tytuł i po raz trzeci w historii został mistrzem Polski w futsalu!

 

 

 

 

 

 


Czechowickie wiosła odpaliły!

WÓR MEDALI

Kajakarski sezon dopiero się rozkręca, więc kibice tej dyscypliny na Podbeskidziu mogą tylko zacierać ręce. W ostatnich dwóch startach reprezentanci MKS-u Czechowice-Dziedzice wywalczyli aż 24 medale!

Wydanie nr 19 z dnia 09.05.2018

Płonęły budynki, sprzęty i auta

OGIEŃ W BESTWINCE

2 maja o 17.30 wybuchł pożar na posesji przy ulicy Tulipanów w Bestwince. Ogień uszkodził dwa budynki, dwa samochody i wyposażenie ogrodu. Straty sięgają około 120 tysięcy złotych.

 

 

 


Kęty: zbrodnia z premedytacją?

DLACZEGO ZABIŁ?

Tragedia rozegrała się w niedzielę, 29 kwietnia, na jednej z posesji przy ul. Zacisze w Kętach. Z nieznanych powodów 37-letni mieszkaniec kęckiej gminy zabił o cztery lata młodszego mężczyznę i usiłował zabić jeszcze jedną osobę!


Korbielów: kto uratuje ośrodek narciarski?

GÓRALE GROŻĄ BLOKADĄ

Spółka CTE chce sprzedać – popularny dawniej także wśród bielszczan – ośrodek narciarski Pilsko-Jontek w Korbielowie lub znaleźć chętnego, który sypnie kasą, by wspólnie działać. CTE nie ukrywa, że nie ma pieniędzy na nowe inwestycje. Ale zdesperowani mieszkańcy chcą, by spółka wynosiła się z Korbielowa!

 


Gdzie się leczyć?

GRUŹLICA ATAKUJE, BYSTRA NIE PRZYJMUJE

Gruźlica powróciła. Co roku odnotowywane są kolejne przypadki jej występowania. Także w Bielsku-Białej. Ale na Podbeskidziu chorzy na gruźlicę nie otrzymają już pomocy.


Czechowice: tynk odpada, wieża zagrożona

KOŚCIÓŁ SIĘ SYPIE

Najstarszy czechowicki kościół rozpada się w oczach. Określany jako najważniejszy zabytek Czechowic-Dziedzic wymaga nakładów finansowych przekraczających ponad pół miliona złotych.

 

 

 


Bielska oświata: 19 nowych dyrektorów

WYSYP KONKURSÓW

Władze Bielska-Białej zmuszone były ogłosić konkursy na dyrektorów aż 19 bielskich placówek oświatowych. Tak wielu nie organizowano w stolicy Podbeskidzia chyba jeszcze nigdy w historii bielskiej oświaty.


POGODNIE I GODNIE

Oficjalnie albo mniej oficjalnie, uroczyście albo piknikowo, w kościele albo na koncercie, na górskich wycieczkach albo przy grillu – tak świętowano początek maja na Podbeskidziu.

 

 

 


Wszystko kwitnie, a…

GDZIE TE PSZCZOŁY?

Wiosna przyszła w połowie kwietnia, i to z przytupem. Zakwitły drzewa, a łąki zamieniły się w kwietne kobierce. Brakuje jednak czegoś w tym sielskim krajobrazie. Ze świecą szukać pszczół uwijających się wśród kwiatów…


Nowa bielska tradycja?

POLONEZEM DO MATURY

Uczniowie klas maturalnych bielskiego Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego zaprosili maturzystów z innych szkół w mieście do wspólnego odtańczenia poloneza.


Pisarzowice: świetna zabawa, ważna lekcja

CO MA SMOG DO SMOKÓW?

Młodzież ze szkół w gminie Wilamowice stworzyła kolorowe widowisko. W roli głównej wystąpiły smoki, ale tak naprawdę w centrum uwagi był smog.


Klasyczna, mądra baśń

WZRUSZAJĄCE KACZĄTKO

„Banialuka” sięgnęła po klasyczną baśń Andersena, by zdobyć serca nawet kilkulatków. Powstało zwiewne, wzruszające i pouczające dzieło.

 

 

 

 


Feta w lidze odroczona, ale…

REKORD Z PUCHAREM

Bielski Rekord zdominował rozgrywki Final Four Halowego Pucharu Polski! W Opolu nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń.

 

 

 

 

 


KRAL KRÓLEM STOŻKA

W pierwszy majowy weekend na górze Stożek w Wiśle odbyła się 13. edycja Diverse Downhill Contest. Zmagania kolarzy zjazdowych ubarwił konkurs skoków.