Wydanie nr 15 z dnia 12.04.2018

NAGRODY, PAZURKI I KWIK

Prezes Jarosław Kaczyński kazał ministrom oddawać nagrody przyznane przez ówczesną premier Beatę Szydło. A przy okazji zapowiedział obniżki pensji dla parlamentarzystów oraz samorządowców! Co na to posłowie z Podbeskidzia?


Ewakuacja 700 osób ze Sfery

AUTO W OGNIU

W podziemnym parkingu bielskiej galerii handlowej Sfera II w czwartek, 5 kwietnia, zapalił się zaparkowany tam renault megane. Z powodu ogromnego zadymienia zarządzono ewakuację całego budynku.

 

 


Szczyrk: zmykał na motocyklu

POŚCIG ZA DILEREM

Młodzian tak sobie przeskrobał, że na wyrok sądu poczeka w areszcie. Z plecakiem pełnym marihuany pruł na motocyklu wąskimi uliczkami Szczyrku.


Po wypadku na torze kartingowym

ZARZUTY DLA TROJGA

Trzy osoby usłyszały zarzuty po koszmarnym wypadku, do którego doszło 12 listopada na torze kartingowym w Zwardoniu. Adresaci prokuratorskich zarzutów nie kryją zaskoczenia takim obrotem sprawy.

 

 

 


Kolejne utrudnienia na Cieszyńskiej

POWSTAJE RONDO

Kierowcy korzystający na co dzień z ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej mają kolejny powód do zmartwień. Nie dość, że droga ta jest w godzinach szczytu zakorkowana, to doszło kolejne utrudnienie.

 

 

 


Dzieci płaciły za bal dorosłych

ZGRZYT O 10 ZŁOTYCH

W jasienickiej szkole dzieci płaciły dychę za organizację balu dla… dorosłych. Nie spodobało się to jednemu rodzicowi, który postawił na nogi kuratorium i Radę Gminy.


Opony nad Sołą

NOCNY ZRZUT

Do „Kroniki” zadzwonił zbulwersowany sołtys Zasola Bielańskiego: – Ktoś wyrzucił sto opon samochodowych na brzeg Soły! Dzień wcześniej młodzież szkolna sprzątała te tereny. To niepojęte! – grzmi Tadeusz Dziubek.

 

 


Przeżył psie piekło, teraz się leczy w Portugalii

FIJO POD PALMAMI

Skrzywdzony psiak właśnie zamienił podbielskie Mazańcowice na słoneczną Portugalię, gdzie przejdzie trzymiesięczne leczenie. Czy jeszcze do nas wróci? Jego dramat obudził ludzkie serca.

 

 

 


WYSWINGOWALI REKORD

W czechowickim parku miejskim „Lasek” odbyła się druga edycja charytatywnej imprezy sportowej „Milion Swingów dla Autyzmu”, której organizatorem jest miejscowe Centrum Kettlebell.

 

 

 


Odszedł twórca fontanny z trzema urwisami

ARTYSTA, KTÓRY KOCHAŁ GÓRY

9 kwietnia w Krakowie pożegnano Mieczysława Hańderka, znanego rzeźbiarza, od lat związanego z Bielskiem-Białą. Artysta zmarł po ciężkiej chorobie, 3 kwietnia, w jednym z krakowskich hospicjów.

 

 


60-lecie orkiestry w Porąbce

WÓJT TEŻ GRAŁ

Mszą w parafialnym kościele Narodzenia NMP, a następnie wieloma znanymi kompozycjami specjalnie przygotowanymi dla gości zebranych w Gminnym Ośrodku Kultury Orkiestra Dęta z Porąbki zwieńczyła jubileusz 60-lecia.


OLSZÓWKA W STYLU GOSPEL

Ponad 70 osób wzięło udział w VII Wiosennych Warsztatach Gospel, jakie w sobotę 7 kwietnia odbyły się w Domu Kultury w Olszówce w Bielsku-Białej. Uczestniczyć w nich mógł każdy.


110 LAT MINĘŁO…

110-lecie obchodził BBTS, najstarszy klub sportowy w naszym regionie, który dał początek m.in. dzisiejszemu pierwszoligowemu Podbeskidziu czy aktualnemu PlusLigowcowi.

E-wydanie