Wydanie nr 1 z dnia 04.01.2018

Pedofile i gwałciciele z Podbeskidzia

WIDOCZNI W INTERNECIE!

Ministerstwo Sprawiedliwości wydało wojnę pedofilom i gwałcicielom, umieszczając w Internecie ich zdjęcia z imieniem i nazwiskiem. W ministerialnym rejestrze widnieje kilkanaście nazwisk z Podbeskidzia, w tym z Bielska-Białej.


TRAGICZNY SYLWESTER

Jedna ofiara śmiertelna i cztery osoby ciężko ranne – to fatalny bilans nocy sylwestrowej, podczas której dochodziło do pożarów, kraks na drogach i nieszczęśliwych wypadków.

 

 

 


PASSATEM PO STOKU

Z uroków narciarstwa w Szczyrku skorzystała – nieświadomie i przez roztargnienie – kierująca… volkswagenem passatem.

 

 

 


Lokalne podatki, woda, ścieki i śmieci

ILE I GDZIE W GÓRĘ?

To już niestety niechlubna tradycja, że wraz z nowym rokiem część mieszkańców Podbeskidzia czekają podwyżki podatków od nieruchomości i opłat za wodę i ścieki. Trzeba też będzie głębiej sięgnąć do portfela płacąc za wywóz śmieci. Ale są i dobre wieści.


COS w Szczyrku: ocena bardzo dobra, ale…

SZEF NA WYLOCIE?

Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu chce zwolnić Grzegorza Kotowicza, dyrektora szczyrkowskiego COS-u, bo stracił do niego zaufanie. W obronie czechowiczanina stanęła Rada Powiatu Bielskiego, której jest członkiem.

 

 


Mieszkańcy Komorowic

ZALEWANI I OLEWANI?

Mieszkańcy kilku domostw przy ulicy Hałcnowskiej w bielskiej dzielnicy Komorowice skarżą się, że przy większych opadach deszczu woda stoi na ich podwórkach i wdziera się do piwnic. Ich zdaniem urzędnicy lekceważą problem.

 

 

 


Czym żyliśmy w 2017 roku

NUDNO NIE BYŁO

Matka Natura dała nam popalić. W tyle nie zostali politycy, którzy zamieszali nam w systemie oświaty i opiece zdrowotnej. Nie brakowało lokalnych afer, z policjantami i leśnikami na czele. Ale w 2017 roku mieliśmy się też z czego cieszyć.


Po wichurze w Jaworzu

PARK DO RENOWACJI

W Parku Zdrojowym w centrum Jaworza potężna grudniowa wichura powaliła kilkadziesiąt drzew, więc będą tam potrzebne nowe nasadzenia.

 

 


Weekendowy najazd narciarzy

KORKI POD SKRZYCZNEM

Tego można było się spodziewać: grudniowy szczyt urlopowy ściągnął w Beskidy tysiące amatorów białego szaleństwa. Najwięcej z nich, zachęconych nowymi inwestycjami w bazie narciarskiej, ruszyło do Szczyrku.

 


Czechowice, Bestwina: rozbudowa lotniska i…

URATOWANA DOTACJA

Sukcesem zakończyły się wysiłki władz powiatu bielskiego, by jeszcze w 2017 roku rozliczyć się z prac na lotnisku. Dzięki temu w ostatniej chwili udało się sięgnąć po milionową dotację.


Wilkowice: obawy sąsiadów strefy przemysłowej

PRZEDSIĘBIORCY USPOKAJAJĄ

Mieszkańcy Wilkowic sąsiadujący ze strefą przemysłową narzekają na uciążliwości związane z budową nowych zakładów. Boją się, że w przyszłości będzie jeszcze gorzej. Ale przedsiębiorcy uspokajają, że będzie tylko lepiej.

 


Seniorzy, dzieci i niepełnosprawni

ŚWIĄTECZNA INTEGRACJA

27 grudnia Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla serca” wystawiło – tradycyjnie – „Jasełka integracyjne”. Przedstawienie miało miejsce na scenie Bielskiego Centrum Kultury.

E-wydanie