Wydanie nr 10 z dnia 08.03.2018

Bielski wątek hakerskiej afery

KRADLI MILIONY DOLARÓW!

W Bielsku-Białej zatrzymano hakera z Ukrainy, którego czeka ekstradycja do USA i który może spędzić w więzieniu resztę życia.

 

 

 

 


Po próbie samobójczej dwu nastolatek

OKRUTNI UCZNIOWIE

W bielskiej szkole dwie dziewczynki targnęły się na swoje życie. Sprawę wyjaśniają sąd i kuratorium. W całej sprawie uderzający jest fakt, że szkolni koledzy desperatek mają… niezły ubaw.


Masakra rzeki w Bierach (cd.)

RUSZYŁ PROCES

Ruszył proces w sprawie zniszczenia 700-metrowego odcinka potoku w Bierach. Ciek został zrównany z ziemią. Właściciel firmy broni się w ten sposób, że żadnych prac w korycie nie wykonywał, a korytem tylko… przejeżdżał.

 

 


TRAGICZNA NOC W GÓRACH

20-letni bielszczanin został znaleziony martwy w górach. Okoliczności jego śmierci są bardzo niejasne.


Stop ludobójstwu w Syrii!

SZOKUJĄCY PROTEST

W Bielsku-Białej odbyła się manifestacja pod hasłem „Pokój dla Syrii. Stop ludobójstwu w Ghoucie”. Podobne akcje odbyły się tylko w kilku największych polskich miastach.

 

 

 

 

 


Ten konflikt nikomu nie służy

WYPUŚĆMY Z RĄK KAMIENIE!

Bielsko-Biała to przykład miasta, które budowało swą potęgę dzięki zgodnemu współistnieniu Polaków i Żydów. O to, żeby ta historia nie poszła w zapomnienie, dba zastęp ludzi, który dzisiaj ze zgrozą obserwuje, jak drastyczną formę przybiera spór między tymi narodami.


Z Chełmży do Mazańcowic na rehabilitację

SKATOWANY PSIAK

Pięciomiesięczny szczeniak, o którym niedawno usłyszała cała Polska, dochodzi do siebie w Mazańcowicach. Nie wiadomo, czy będzie jeszcze w stanie normalnie chodzić po tym, jak skatował go właściciel.

 

 

 


Pierwszy taki zabieg w Beskidach

PROMIENIAMI W LOŻĘ

Pół roku przygotowań, czterogodzinny zabieg, sześcioosobowy zespół medyków i pozytywny finał – pacjentka w dobrym stanie została już wypisana do domu. Tak w największym skrócie wyglądała pierwsza brachyterapia śródtkankowa raka sutka wykonana w bielskim szpitalu na początku marca.


Wilkowice: droga do szpitala

STROMA, WĄSKA, DZIURAWA

Niełatwo się dostać do szpitala w Wilkowicach. Tym razem wyjątkowo nie chodzi o problemy służby zdrowia, lecz te związane z infrastrukturą.

 

 

 


W Bielsku tylko dla bielszczan

DARMOWE PRZEDSZKOLA

Od pierwszego kwietnia prowadzone przez gminę przedszkola w Bielsku-Białej będą darmowe. No, może nie dla wszystkich, bo zwolnieni z opłat będą tylko mieszkańcy miasta.


Szopka, co stajnię udaje

KONIE BRUDNE, ALE ZDROWE?

Mieszkańcy Kóz niepokoją się o stan koni ściśniętych w małej szopce. Co na to inspektorzy weterynaryjni?

 

 

 


Trzech z bielskiego Startu

PORA NA PARAOLIMPIADĘ

Na sportowych arenach w Pjongczangu powalczą teraz paraolimpijczycy. Polskę reprezentować będzie ośmiu zawodników. Aż trzech z nich należy do Beskidzkiego Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji Start w Bielsku-Białej.

 

 

 


ATH: Kazimiera Alberti „zasiądzie” na skwerku

WYDRUKUJĄ PATRONKĘ

Patronką Skweru Poetów na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej została Kazimiera Alberti. Poetka, uwieczniona w formie rzeźby, „zasiądzie” na jednej z ławeczek.

E-wydanie