Wydanie nr 16 z dnia 19.04.2018

Złamany kręgosłup drogowca

AUTEM W ROBOTNIKÓW

W stanie ciężkim do szpitala trafił mężczyzna wykonujący roboty drogowe na bielskiej ekspresówce. Wjechał w niego kierowca dostawczaka.

 

 

 

 


Czechowice: wygłupy mogą drogo kosztować

O WŁOS OD TRAGEDII

17-latka wepchnęła swoją koleżankę pod przejeżdżający autobus. Początkowo dostała mandat, ale mogą jej grozić znacznie poważniejsze konsekwencje.


Prawie 50 pożarów w rejonie Bielska

WIELKIE WYPALANIE

Blisko pół setki pożarów suchej trawy i zarośli od początku kwietnia naliczyła bielska Państwowa Straż Pożarna. Ostatnie pożary miały miejsce w Kalnej, Rybarzowicach i Kobiernicach.

 


Iłownica: dzieci marzyły o nagrodach

KTOŚ ZEPSUŁ SZKOLNĄ AKCJĘ

Zaprzepaszczono cały wysiłek dzieci z Iłownicy, które wzięły udział w ekologicznej akcji. Zbierały zużyty sprzęt elektroniczny i liczyły na nagrody dla swojej szkoły. Ale ktoś trzy razy wykradał co cenniejsze przedmioty, zostawiając tylko bałagan.


Beskidy: prawie 2 tysiące interwencji GOPR

SEZON POŁAMAŃCÓW

Niemal dwa tysiące wypadków naliczono w minionym sezonie zimowym w Beskidach. To o ćwierć tysiąca więcej niż przed rokiem. Co piąte zdarzenie miało miejsce na trasach zmodernizowanego COS-u w Szczyrku.

 


Co trzeci bielszczanin – po sześćdziesiątce

GERIATRIA PILNIE POTRZEBNA

W liczącym blisko 180 tysięcy mieszkańców Bielsku-Białej, co trzeci z nich to osoba po sześćdziesiątym roku życia. Dziwić może więc, że w mieście o tak dużym odsetku ludzi starszych nie ma przychodni geriatrycznej.


Wyśmiewany prymus wysyła rakiety w kosmos

ŻARTY SIĘ SKOŃCZYŁY

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni! Wyśmiewani w „memach” matematyczni prymusi, bohaterowie fotografii wykonanej w Zwardoniu, są dziś prawdziwymi ludźmi sukcesu, a jeden z nich pomaga miliarderowi Elonowi Muskowi wysyłać rakiety w kosmos!

 

 


Górnicze familoki palą nawet meblami

TRUCICIEL PRZEJDZIE NA GAZ?

Czechowicka Kolonia, czyli stuletnie osiedle górnicze, to perła wśród zabytków i historii przemysłu miasta. Ale jednocześnie sól w oku mieszkańców w aspekcie dbania o środowisko.


PRZYRODA U STÓP

110 prac z ponad 20-letniego dorobku 46 śląskich fotografów zrzeszonych w Okręgu Śląskim Związku Polskich Fotografów Przyrody można oglądać w Galerii Bielskiej BWA.

 

 

 

 

 

 


ZDĄŻYĆ DO SKARBÓWKI

Do końca kwietnia trzeba złożyć roczne zeznanie podatkowe PIT. Ale niektórzy bielszczanie narzekają, że urzędy skarbowe nie pomagają podatnikom w spełnieniu tego obowiązku.


Czarne chmury, czy tylko lekka mgiełka?

MUZEUM BAJKI NA ZAKRĘCIE

Czarne chmury zbierają się nad planami otwarcia w Bielsku-Białej Muzeum Bajki i Animacji – wynika z wypowiedzi prezydenta miasta podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej. Czy to ambitne przedsięwzięcie jest rzeczywiście zagrożone?

E-wydanie