Wydanie nr 17/18 z dnia 26.04.2018

MAJÓWKA NA LUZIE

W aktualnym numerze „Kroniki Beskidzkiej” – przygotowanym na dwa tygodnie (następne wydanie 9 maja) – czytelnicy znajdą między innymi ośmiostronicowy dodatek „Majówka na luzie”, a w nim mnóstwo rozmaitych propozycji spędzenia wolnego czasu podczas dłuuugiego weekendu.


Konflikty w Dolinie Wapienicy

PIECHURZY, CYKLIŚCI I… CIĘŻARÓWKI

Dolina Wapienicy to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów i spacerowiczów. Ale jest to również miejsce konfliktu, który tli się od lat, raz po raz wybuchając żywym ogniem.

 

 


Działał sprawnie, a utraci finansową płynność?

PEDIATRYK W KŁOPOTACH

Takich kłopotów dobrze prosperujący Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej nie miał od lat. W kasie zabraknie ponad miliona złotych! Wszystko przez nowe procedury, które są skrajnie niekorzystne dla szpitali dziecięcych.


Skażona Soła i Jezioro Żywieckie?

CHEMIA W OGNIU

Przez długie godziny strażacy z Żywiecczyzny, Bielska-Białej i Śląska walczyli z niebezpiecznym pożarem w firmie chemicznej w Żywcu. Doszło przy tym do zanieczyszczenia Soły i Jeziora Żywieckiego, czego dowodem były setki śniętych ryb.

 

 

 


Czechowice: po Ukraińcu – Algierczyk

KOLEJNE POBICIE

W Czechowicach-Dziedzicach doszło do kolejnego pobicia obcokrajowca. Algierczyk poskarżył się, że został pobity przez mężczyzn, którzy na dodatek obrzucili go rasistowskimi wyzwiskami. Według policjantów poszło jednak… o kobietę.


Dekomunizacja w Buczkowicach

USUNĘLI POMNIK

W Buczkowicach usunięto Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej. To efekt ustawy dekomunizacyjnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dla bielskich strażników

AUTO NA PRĄD

Władze Bielska-Białej kupią miejskim strażnikom nowy samochód. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ma to być pojazd o napędzie elektrycznym!


Skoczowskie tajemnice wojennych miłości

ŻYCIE TO MECZ

Historia wojennych romansów z wrogami, ale bez czarno-białego podziału na ludzi złych i dobrych. Dramat, ale zaprawiony humorem. „Ciało Bambina” – najnowsza premiera bielskiego Teatru Polskiego – raz po raz zaskakuje.

 

 

 

 

 


Jasienica: rekordowa cena za działkę

KTO DA 12 MILIONÓW?

Na dwanaście milionów złotych ustalono cenę wywoławczą za ponad 8-hektarową działkę w strefie ekonomicznej w Międzyrzeczu Dolnym.


POŻEGNANIE PANI KAPITAN I TRENERA

Mecz z Muszynianką okazał się ostatnim w tym sezonie dla siatkarek BKS-u i ostatnim w karierze Aleksandry Jagieło. Z zespołem żegna się również trener Tore Aleksandersen.

 

 

 

 


Tuż za granicą, na Słowacji i w Czechach

UWAGA, PŁATNE DROGI!

Wybierając się autem nawet na krótki wypad do Czech i Słowacji, warto pamiętać o winietkach. Kto zapomni, słono za to zapłaci.


BIEGLI O PUCHAR DYREKTORA

Na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbył się XXII Bieg o puchar Dyrektora MOSiR. Na trasach pojawiło się blisko 450 zawodników!

E-wydanie