Wydanie nr 19 z dnia 09.05.2018

Płonęły budynki, sprzęty i auta

OGIEŃ W BESTWINCE

2 maja o 17.30 wybuchł pożar na posesji przy ulicy Tulipanów w Bestwince. Ogień uszkodził dwa budynki, dwa samochody i wyposażenie ogrodu. Straty sięgają około 120 tysięcy złotych.

 

 

 


Kęty: zbrodnia z premedytacją?

DLACZEGO ZABIŁ?

Tragedia rozegrała się w niedzielę, 29 kwietnia, na jednej z posesji przy ul. Zacisze w Kętach. Z nieznanych powodów 37-letni mieszkaniec kęckiej gminy zabił o cztery lata młodszego mężczyznę i usiłował zabić jeszcze jedną osobę!


Korbielów: kto uratuje ośrodek narciarski?

GÓRALE GROŻĄ BLOKADĄ

Spółka CTE chce sprzedać – popularny dawniej także wśród bielszczan – ośrodek narciarski Pilsko-Jontek w Korbielowie lub znaleźć chętnego, który sypnie kasą, by wspólnie działać. CTE nie ukrywa, że nie ma pieniędzy na nowe inwestycje. Ale zdesperowani mieszkańcy chcą, by spółka wynosiła się z Korbielowa!

 


Gdzie się leczyć?

GRUŹLICA ATAKUJE, BYSTRA NIE PRZYJMUJE

Gruźlica powróciła. Co roku odnotowywane są kolejne przypadki jej występowania. Także w Bielsku-Białej. Ale na Podbeskidziu chorzy na gruźlicę nie otrzymają już pomocy.


Czechowice: tynk odpada, wieża zagrożona

KOŚCIÓŁ SIĘ SYPIE

Najstarszy czechowicki kościół rozpada się w oczach. Określany jako najważniejszy zabytek Czechowic-Dziedzic wymaga nakładów finansowych przekraczających ponad pół miliona złotych.

 

 

 


Bielska oświata: 19 nowych dyrektorów

WYSYP KONKURSÓW

Władze Bielska-Białej zmuszone były ogłosić konkursy na dyrektorów aż 19 bielskich placówek oświatowych. Tak wielu nie organizowano w stolicy Podbeskidzia chyba jeszcze nigdy w historii bielskiej oświaty.


POGODNIE I GODNIE

Oficjalnie albo mniej oficjalnie, uroczyście albo piknikowo, w kościele albo na koncercie, na górskich wycieczkach albo przy grillu – tak świętowano początek maja na Podbeskidziu.

 

 

 


Wszystko kwitnie, a…

GDZIE TE PSZCZOŁY?

Wiosna przyszła w połowie kwietnia, i to z przytupem. Zakwitły drzewa, a łąki zamieniły się w kwietne kobierce. Brakuje jednak czegoś w tym sielskim krajobrazie. Ze świecą szukać pszczół uwijających się wśród kwiatów…


Nowa bielska tradycja?

POLONEZEM DO MATURY

Uczniowie klas maturalnych bielskiego Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego zaprosili maturzystów z innych szkół w mieście do wspólnego odtańczenia poloneza.


Pisarzowice: świetna zabawa, ważna lekcja

CO MA SMOG DO SMOKÓW?

Młodzież ze szkół w gminie Wilamowice stworzyła kolorowe widowisko. W roli głównej wystąpiły smoki, ale tak naprawdę w centrum uwagi był smog.


Klasyczna, mądra baśń

WZRUSZAJĄCE KACZĄTKO

„Banialuka” sięgnęła po klasyczną baśń Andersena, by zdobyć serca nawet kilkulatków. Powstało zwiewne, wzruszające i pouczające dzieło.

 

 

 

 


Feta w lidze odroczona, ale…

REKORD Z PUCHAREM

Bielski Rekord zdominował rozgrywki Final Four Halowego Pucharu Polski! W Opolu nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń.

 

 

 

 

 


KRAL KRÓLEM STOŻKA

W pierwszy majowy weekend na górze Stożek w Wiśle odbyła się 13. edycja Diverse Downhill Contest. Zmagania kolarzy zjazdowych ubarwił konkurs skoków.

E-wydanie