Wydanie nr 2 z dnia 11.01.2018

Zamieszanie z lekarzami

DOP ZMARŁ NA IZBIE

Nie będzie w Bielsku-Białej wyjątkowego w skali całego kraju Działu Obsługi Pacjenta, nie będzie medalu za jego utworzenie dla dyrektora szpitala. Nowatorski pomysł DOP-u umarł, zanim wszedł w życie.


Międzyrzecze Górne: mieszkańcy górą, urzędnicy skrytykowani

WOJNA Z ASFALTOWNIĄ

Sąd administracyjny uchylił decyzje starosty i wojewody dotyczące modernizacji asfaltowni w Międzyrzeczu Górnym. Starosta i inwestor podkreślają, że wyrok nie jest prawomocny.

 

 


Nie tylko w Bielsku-Białej

KRÓLEWSKIE ORSZAKI

W sobotę, 6 stycznia, po raz siódmy ulicami Bielska-Białej przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Wzięła w nim udział kilkutysięczna rzesza mieszkańców miasta. Podobne korowody pojawiły się także w innych miejscowościach Podbeskidzia.

 


MYŚLIWI CELUJĄ W NOWE PRAWO

W parlamencie trwają prace nad rządowym projektem zmian w Prawie łowieckim. Zdaniem ekologów, prawo jest napisane pod dyktando pasjonatów krwawego hobby i po jego wprowadzeniu obudzimy się w Rzeczpospolitej Myśliwskiej.


Przewracał drzewa, uszkadzał dachy

ZNOWU HALNY

48 interwencji – to bielski bilans wichury, która w środę, 3 stycznia, nawiedziła Beskidy.

 

 


Czechowice: tu giną ludzie!

DOŚWIETLIĆ PRZEJŚCIE

Władze Czechowic-Dziedzic będą domagać się od zarządcy drogi krajowej doświetlenia przejścia dla pieszych, na którym ostatnio doszło do dwóch makabrycznych wypadków.

 

 

 


Chiński napis autora z Mazańcowic

ORKIESTRA ZAGRAŁA W SZANGHAJU

7 stycznia w jednej z restauracji w Szanghaju odbył się po raz drugi finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie byle jaką rolę odegrał w nim mieszkaniec Mazańcowic, Kordian Moskała.

 


Radny upomniał się o płace urzędników

PODWYŻKI W RATUSZU?

Bielski radny Roman Matyja (PiS) upomniał się o zarobki pracowników bielskiego ratusza. Trudno rozgryźć, czy jest to tylko wyraz jego troski o gminnych urzędników, czy również pierwsza jaskółka zapowiadająca przedwyborczą kampanię.


Jezuita pracuje, nie narzeka i pozdrawia

OD MIŃSKA PO SYBERIĘ

W listopadzie minął rok od nominacji ojca Bogusława Steczka, jezuity z Czechowic-Dziedzic, na prowincjała Niezależnego Regionu Rosyjskiego Towarzystwa Jezusowego.

 

 

 

 


Co by na to powiedziały pieski i kotki?

ZIMA W SCHRONISKU

Czy lokatorzy Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio” mogą ze spokojem czekać na prawdziwą, mroźną zimę?

 

 

 


Wciąż przed oczami ta parna sobota…

PŁOMIENIE, KTÓRE NIE ZGASŁY

Nadludzkim niemal wysiłkiem udało się Michałowi Kobieli z Kaniowa wydać drugi – po „Tym, którzy odeszli…” – i zarazem ostatni tom historii tragicznego pożaru czechowickiej rafinerii (1971 rok).

 

 

 


Czterdzieści tysięcy!

KĘTY DLA DWULETNIEJ ZUZI

Czterdzieści tysięcy złotych zebrano podczas ósmej już edycji Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej rozegranego w pierwszą niedzielę stycznia w hali OSiR w Kętach.


Łóżkowe afery i bielski przebój ABBY

NA KŁOPOTY – NADIA

Mamy karnawał. W bielskim Teatrze Polskim to czas sprzątania… łóżkowych problemów. Do akcji wkracza Nadia – pomoc domowa zza wschodniej granicy. I śmiechu jest co niemiara.

 

 

 


Chmiel wraca
NOWOROCZNE ROSZADY

Po świąteczno-noworocznej przerwie do treningów wrócili zawodnicy Podbeskidzia. Na początek czekały ich testy siły, szybkości i wydolności.

E-wydanie