Wydanie nr 20 z dnia 17.05.2018

Bielsko: drogowcy opanują Krakowską i Żywiecką

PRZEBUDOWA TUŻ-TUŻ

Na skrzyżowaniu bielskich ulic Stojałowskiego, Żywieckiej, Lipnickiej i Lwowskiej pełno głębokich wykopów. Czy ma to związek z mającą się wkrótce rozpocząć gruntowną przebudową ulic Krakowskiej i Żywieckiej?

 

 


Pożar w Starym Bielsku

TRUDNA AKCJA

Słup dymu było widać z wielu kilometrów. Gaszenie pożaru posesji w ciasnej zabudowie nie było łatwe, ale dzięki błyskawicznej akcji strażaków udało się uchronić przed całkowitym zniszczeniem budynek mieszkalny.

 

 


Lało, grzmiało i gradem sypało

ALE NAWAŁNICA!

W środę, 9 maja, tuż po 20.00 nad Bielskiem-Białą i okolicznymi miejscowościami przeszła jedna z największych w ostatnim czasie nawałnic. Silnym opadom deszczu towarzyszył grad oraz groźne wyładowania atmosferyczne.

 

 

 


Ukraińcy grzeczni, ale… budzą strach?

RADNY ZASIAŁ FERMENT

Wrzawa powstała, gdy czechowicki radny alarmował, że imigranci zarobkowi zachowują się w taki sposób, że mieszkańcy żyją w strachu. Na jego osobliwych stwierdzeniach nie zostawiono suchej nitki.


Niepełnosprawni protestują

JAK TU NORMALNIE I GODNIE ŻYĆ?

Od 18 kwietnia w Sejmie trwa protest rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. O co walczą? Jakie są ich racje? O przyczynach opowiada „Kronice” mieszkanka Podbeskidzia.

 

 

 


Bielsko: mieszkańcy protestują, ratusz uspokaja

OSIEDLE NA SARNIM STOKU?

Mieszkańcy Sarniego Stoku w Bielsku-Białej protestują przeciwko zamiarom dewelopera planującego budowę apartamentowców na działce położonej u zbiegu ulic Polarnej i Nad Potokiem.

 

 

 


Bielsko: piwo, wino i co ino

PO PÓŁNOCY NIE KUPISZ?

Możliwe, że w Bielsku-Białej nastąpi wkrótce ograniczenie godzin nocnej sprzedaży alkoholu. Domagają się tego między innymi niektórzy mieszkańcy ulicy Cieszyńskiej i okolic. Mają już dość tego, co się tam wyprawia.

 

 


Inwestorzy mają problem z wykonawcami

CHCĄ WIĘCEJ KASY

Władze Bielska-Białej mają duży problem, a dotyczy on nie tylko stolicy Podbeskidzia. Realne koszty inwestycji okazują się obecnie znacznie wyższe niż przewidywano, konstruując tegoroczny budżet miasta.


Siedmiogodzinny dzień pracy

NA RAZIE ZBIÓRKA PODPISÓW

W czwartek, 10 maja, członkowie partii „Razem” rozpoczęli w Bielsku-Białej akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy skracającej czas pracy z 40 do 35 godzin tygodniowo.

 

 

 


Szczyrk: zbyrcok w wersji max

SERCE Z ORCZYKA

W Szczyrku pojawiła się nowa atrakcja. Na Hali Skrzyczeńskiej zawisł gigantyczny zbyrcok. W kurorcie mówią, że jest największy w Polsce.

 

 

 


Wapienica w BCK-u

MAJOWA REWIA

W sobotnie popołudnie, 12 maja, w sali koncertowej Bielskiego Centrum Kultury swoje osiągnięcia zaprezentował szerokiej publiczności Dom Kultury z Wapienicy.

 

 


Tradycja, eksperymenty i tematy tabu

FESTIWAL LAL

Już wkrótce 28. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej. Od wtorku, 22 maja, do soboty, 26 maja, zaprezentują się tu grupy teatralne z 14 krajów świata oraz 6 teatrów z Polski.


Seniorzy dali czadu

OGIEŃ NA SCENIE

Około 140 wykonawców przewinęło się ostatnio przez scenę hałcnowskiego Domu Kultury. Brali udział w III Prezentacjach Twórczości Artystycznej Seniorów.

 

 

 


REKORD MISTRZEM!

Bielski Rekord po fenomenalnym sezonie obronił tytuł i po raz trzeci w historii został mistrzem Polski w futsalu!

 

 

 

 

 

 


Czechowickie wiosła odpaliły!

WÓR MEDALI

Kajakarski sezon dopiero się rozkręca, więc kibice tej dyscypliny na Podbeskidziu mogą tylko zacierać ręce. W ostatnich dwóch startach reprezentanci MKS-u Czechowice-Dziedzice wywalczyli aż 24 medale!

E-wydanie