Wydanie nr 21 z dnia 24.05.2018

Dramatyczna akcja na Hali Boraczej

DWULATEK STRACIŁ ODDECH

Koszmar przeżyła w górach rodzina z Bielska-Białej. Dwuletni chłopiec już nie oddychał, gdy z pomocą przyszedł mu bohaterski turysta.


Szczyrk: pijane rajdy po lasach i ulicach

ŁOBUZY Z CROSSAMI

Szef szczyrkowskiego komisariatu własnoręcznie spacyfikował szaleńców na motocyklach crossowych. Dwóch wyrostków najpierw rozjeżdżało lasy, a potem niezarejestrowanymi maszynami, i to po pijaku, wygłupiało się na drogach publicznych.

 

 


Przepił pieniądze na leczenie dziecka

OKRADŁ BYŁĄ PARTNERKĘ

Czechowiczanka odkładała pieniądze na leczenie dziecka. Z mieszkania gotówkę skradł jej były partner i częściowo… przepił.


Wiejskie prosto z… fermy

JAJA Z JAJAMI

Rolnicy wściekają się z powodu nieuczciwej konkurencji na lokalnych targowiskach. Twierdzą, że przynajmniej połowa sprzedawców niby wiejskich jaj kupuje je na lewo… z ogromnych ferm.

 

 


Czechowice: internetowa sława zwolennika teorii spiskowych

TRUJĄ NAS Z SAMOLOTÓW?

Mieszkaniec Czechowic przyciągnął ćwierćmilionową (!) widownię twierdząc, że żółty pyłek osiadający na parapetach to efekt… zrzucania trucizny z samolotów. Tymczasem specjaliści tłumaczą, że to po prostu pyłki roślin.

 

 


ODESZLI NA WIECZNĄ SZYCHTĘ…

Od 5 maja oczy całej Polski zwrócone są w stronę Jastrzębia-Zdroju. Około 11.00 w Kopalni Węgla Kamiennego „Zofiówka” doszło do tąpnięcia. Pod ziemią pracowało w tym czasie 250 osób, w tym mieszkańcy Bąkowa i Cieszyna.


Patriotyczny plan bielskich spadochroniarzy

SKOKI STULECIA

Piątka bielskich skoczków spadochronowych w nietypowy i zarazem oryginalny sposób chce uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zamierzają oddać 100 skoków na 100-lecie.

 

 

 


SPRZĄTNIJ PO PUPILU!

„Wiosna wybuchła mi prosto w twarz” – śpiewa popularny wokalista Organek, a razem z wiosną „wybuchły” – to już refleksja mieszkanki Bielska – psie odchody na trawnikach.

 

 

 

 


Ratusz dogrywa

BĘDZIE STREFA KIBICA

Wiele wskazuje na to, że podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Bielsku-Białej będzie działać strefa kibica. Zorganizuje ją gmina na terenie parkingu obok Stadionu Miejskiego.


Sensacyjne odkrycie na bielskiej starówce

KAFLE, JAKICH ŚWIAT NIE WIDZIAŁ

Archeolodzy z Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej dokonali niezwykle interesującego odkrycia na bielskiej starówce. Odnaleziono fragmenty naczyń używanych przez dawnych mieszczan oraz bogato zdobionych kafli z ówczesnych pieców.

 

 

 

 


Rośnie pod Klimczokiem

NAJWYŻSZE DRZEWO W POLSCE!

Na zboczu Klimczoka rośnie najwyższe drzewo w Polsce. Daglezja zielona ma aż 57 metrów wysokości.

 

 

 

 

 

 


Z Golcami, Chylińską i Bednarkiem

DNI BIELSKA-BIAŁEJ CORAZ BLIŻEJ

Z początkiem czerwca stolica Podbeskidzia będzie z pewnością najbardziej rozmuzykowanym miastem w kraju. Podczas przypadających w tym czasie Dni Bielska-Białej nie zabraknie estradowych gwiazd.

 

 

 

 

 

 


Bez czołgów na Błoniach

OPERACJA ODWOŁANA

W tym roku w Bielsku-Białej nie odbędzie się Operacja Południe – cieszący się ogromnym zainteresowaniem bielszczan – i nie tylko – zlot pojazdów wojskowych. Dlaczego?


Ta sama, ale… nie sama

SINGIELKA WRACA

„Singielka” – monodram wystawiony na Małej Scenie bielskiego Teatru Polskiego i brawurowo zagrany przez Annę Guzik, okazał się hitem. Po siedmiu latach od tamtej premiery pojawiła się kontynuacja.

 

 

 

 

 


BLISKO 400 NA TRASIE

Blisko 400-osobowa grupa zawodniczek i zawodników rywalizowała na terenach stadionu MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Legionów 145 w XVI Biegu Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli.

E-wydanie