Wydanie nr 22 z dnia 30.05.2018

Szpital Wojewódzki: coraz więcej pacjentów i…

OSTRY REMONT NA OSTRYM DYŻURZE

Trwa przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w największym bielskim szpitalu. Pacjenci muszą się liczyć z niedogodnościami, ale – jak zapewnia dyrekcja – wszystko dla ich dobra.

 

 

 


Gdzie jest bielszczanka?

NAPAD CZY MORDERSTWO?

Niemieccy policjanci poszukują pochodzącej z Bielska-Białej Danuty Łysień. Jej samochód został skradziony, a następnie porzucony. W Polsce obrobiono jej konta bankowe.

 

 

 


Wycinają drzewa, sadzą nowe i… znowu wycinają

SZALEŃSTWO PRZY DWUPASMÓWCE

Zarządca drogi krajowej wyciął prawie pół tysiąca drzew, zasadził nowe, a teraz tych młodych też chce się pozbyć! Na absurdy przy drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach zwrócił uwagę Krzysztof Bergel, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

 


Bielscy policjanci w nowej superkomendzie

MINISTER DAŁ KLUCZ

W poniedziałek, 28 maja, oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W uroczystości wziął udział minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 

 


Bielsko: rowerowa kicha

W TYM ROKU Z WYPOŻYCZALNI NICI?

W tym roku bielszczanie nie pojeżdżą na miejskich rowerach! To już raczej pewne. Tak przynajmniej wynika z wyjaśnień złożonych przez wiceprezydenta Bielska-Białej Przemysława Kamińskiego.

 

 

 


Na oprawców zwierząt

OSTRZEJSZE KARY

Nawet na pięć lat można trafić do więzienia za znęcanie się nad zwierzętami. I zapłacić nawet sto tysięcy złotych nawiązki na cel związany z ich ochroną. Czy zaostrzenie przepisów cokolwiek zmieni w kwestii losu zwierząt?

 

 


MIASTO STAWIA NA PRZYRODĘ

W stolicy Podbeskidzia ma powstać Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Centrum Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Gdzie planowane są ich siedziby?


Pociągi z Bielska do Cieszyna

CO WIDZI MARSZAŁEK?

Czy jest szansa, że z bielskiego dworca znowu ruszą pociągi do Cieszyna? Marszałek daje nadzieję, chociaż ma też wątpliwości. A czytelnicy „Kroniki” pytają, czy wycinka drzew w pobliżu linii kolejowej to już początek przygotowań do przywrócenia połączenia.

 

 


Śmierć, podpalacz, getto, imigranci

LALKARZE ŁAMIĄ TABU

Pięć dni trwała w Bielsku-Białej 28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej. Były widowiska tradycyjne w formie i efektowne eksperymenty, a tematyka spektakli niejednego widza zaskoczyła.

 

 


SZAMPAŃSKA KORONACJA

Bielski Rekord świetnym akcentem zakończył rozgrywki Futsal Ekstraklasy i w szampańskich nastrojach mógł odebrać złote medale oraz cieszyć się z obronionego mistrzowskiego tytułu.

E-wydanie