Wydanie nr 23 z dnia 07.06.2018

Jeden zginął, drugi walczy o życie

SZALONY MANEWR

22-letni kierowca bmw postanowił wyprzedzić kolumnę samochodów. Jednak zamiast zjechać na lewy pas, nagle zjechał na pas rozbiegowy! Z ogromną siłą uderzył w stojącego na nim fiata doblo i potrącił mężczyzn, którzy poprawiali mocowanie ładunku.

 

 


Nie pojeździmy!

REMONT Z PRZYTUPEM

W sobotę, 2 czerwca, zamknięto dla ruchu odcinek ulicy Stojałowskiego (od ulicy Dmowskiego do ulicy Broniewskiego) w Bielsku-Białej. W poniedziałek ruszyły tam prace remontowe.

 

 

 


POSEŁ ZAWIESZONY

Parlamentarzysta z Bielska-Białej – poseł Stanisław Pięta – został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. O zawieszeniu poinformowała wicemarszałek Sejmu, a równocześnie rzecznik prasowy PiS Beata Mazurek.


Jedyna w województwie

KARETKA DO ZADAŃ CIĘŻKICH

Nowa karetka jest wyposażona w wyprodukowane w USA specjalistyczne nosze, które umożliwiają przewożenie pacjenta o wadze do… 318 kilogramów. To pierwszy tego typu sprzęt w województwie, a wkrótce bielskie pogotowie będzie miało drugą karetkę „ciężkiego kalibru”.

 


Feralna inwestycja życia

UTOPILI STO TYSIĘCY?

Zarobione za granicą pieniądze przeznaczyła na budowę szeregowców. Jednak zamiast szukać już kupców na mieszkania, szuka pomocy w kęckim komisariacie. Skarży się, że właściciel firmy budowlanej z Oświęcimia wziął duże pieniądze na zakup materiałów, ale do dzisiaj nie zobaczyła ani całego towaru, ani swoich pieniędzy.


Rusza przebudowa ulicy Krakowskiej

TYSIĄC DRZEW POD TOPÓR

W połowie czerwca mają ruszyć na dobre prace związane z gruntowną przebudową ulicy Krakowskiej w Bielsku-Białej. Roboty rozpoczną się od gigantycznej wycinki drzew.

 

 

 


Mniej obwodów do głosowania

PRZEDWYBORCZE OBAWY

Rada Miejska w Bielsku-Białej uchwaliła nowy podział miasta na obwody do głosowania. Część mieszkańców będzie oddawać głosy w innych punktach niż robiła to wcześniej.


Jak powstaje ławeczka Kazimiery Alberti

DRUKOWANIE POETKI

26 czerwca na terenie kampusu bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej odsłonięta zostanie ławeczka Kazimiery Alberti. Naturalnej wielkości postać przedwojennej literatki nie będzie jednak odlana z metalu ani wykuta w kamieniu.

 

 

 


Wakatów coraz więcej – chętnych brak

ZMIERZCH STACZY

Już tylko przy siedmiu bielskich szkołach można spotkać przeprowadzaczy lub – jak kto woli – staczy, czyli osoby czuwające na przejściach dla pieszych nad bezpieczeństwem maluchów zmierzających do i ze szkoły.


NATALIA WYRÓŻNIONA!

W ostatni weekend maja w Indiach odbył się Festiwal Filmowy JIFFA 2018. Dwie nagrody zdobyła na nim aktorka Bollywood pochodząca z Podbeskidzia – Natalia Janoszek!

 

 


Piją i płyną

OCHLAPTUSY ZA STEREM

„Z pijanym żeglarzem co zrobimy…” – tymi słowami zaczyna się słynny utwór szantowy. Autorzy tej piosenki pomysłami, nawet drastycznymi, sypią jak z rękawa. A co nad beskidzkimi jeziorami robi się z ochlaptusem za sterem? Na razie… niewiele.


Dni Kóz

JARMARK NA PLACU

Gmina Kozy już po raz dwudziesty uroczyście obchodziła swoje święto. Trwająca trzy dni zabawa pod wdzięczną nazwą „Jarmark Radości” ściągnęła liczne grono zainteresowanych.


Gromy na Bieg Fiata

ZNÓW ZABRAKŁO WODY…

Na organizatorów Biegu Fiata po 26. edycji, która odbyła się 27 maja w stolicy Podbeskidzia, posypały się gromy. Zawodnicy zarzucają brak wyciągania wniosków z poprzednich lat, bo to podobno nie pierwsza tego typu sytuacja.


WILAMOWSKIE ŚMIERGUSTY

Sobota i niedziela (2 i 3 czerwca) upłynęły w Wilamowicach pod znakiem dobrej zabawy. Była to kolejna już edycja znanej imprezy promującej współpracę zaprzyjaźnionych miast.

E-wydanie