Wydanie nr 24 z dnia 14.06.2018

REKORD ZAPRASZA NA MUNDIAL W ROSJI

W aktualnym numerze „Kroniki” – wyjątkowa wkładka dla wszystkich miłośników futbolu zarówno światowego, jak i lokalnego. Na czterech stronach znajdziecie terminarz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji, z miejscem na wpisywanie wyników, oraz najnowsze wieści o bielskim Rekordzie!


W KOZACH NA BANI

W Kozach dwaj pijani kierowcy rozbili w sumie pięć samochodów. I to tylko jednego dnia!

 

 

 

 


TRZECI DO TRONU

Janusz Okrzesik będzie się ubiegał o prezydenturę Bielska-Białej. Deklarację taką złożył podczas wtorkowej gali „Samorządowiec Podbeskidzia 2018”.


Śmiały plan Oleksandra

DRZEWO Z… PRĄDEM

W Bielsku-Białej zostanie „zasadzone” niezwykłe drzewko. Solarne! Umożliwi na przykład podładowanie komórki i skorzystanie z Internetu. Ten śmiały projekt wraz ze znajomymi wdraża pochodzący z Ukrainy licealista.

 

 

 


Zasłabł i zmarł

DRAMAT PODCZAS PRACY

W jednym z bielskich zakładów produkcyjnych zmarł 47-letni pracownik. Do dramatu doszło w momencie, gdy wszedł na maszynę o wysokości 2,5 metra, zasłabł i osunął się na kolegę.


Czechowice: już dość śmiertelnych ofiar!

GMINA NIE CHCE CZEKAĆ

Gdzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie może, tam gmina pomoże… Władze Czechowic-Dziedzic zajmą się poprawą bezpieczeństwa na zebrach, gdzie co rusz dochodzi do śmiertelnych potrąceń.

 

 


Kurort ciągle zagadką

BEZ PREMIERA I PREZESA

Spodziewano się imprezy z wielką pompą, ale ani premiera, ani prezesa PiS-u w Grodźcu nie zobaczono. 10 miesięcy od ogłoszenia powstania Jasienickiego Kurortu Zamkowego niewiele więcej wiadomo o tym, kiedy, za ile i w jakim zakresie miałyby powstać turystyczne atrakcje wokół zamku.


ŻEGNAJ, DOKTORZE!

Zmarł Ireneusz Zygulski, wybitny lekarz, zajęty problemami ciężko doświadczonych chorobą nowotworową ludzi, którym poświęcał nie tylko swoją wiedzę, ale i serce.

 


Dlaczego to gimnazjum jeszcze istnieje?

OSTATNIA TAKA SZKOŁA

W ubiegłym roku weszły w życie przepisy reformy oświatowej likwidującej między innymi gimnazja. Szkoły tego typu z dnia na dzień zniknęły z polskiego systemu oświatowego. Czy jednak na pewno już ich nie ma?

 

 

 


Nie tylko z Węgier

ZABAWA Z BRATANKAMI

Już po raz czternasty na bielskim Rynku odbył się Festiwal Miast Partnerskich. Przy okazji do ich grona dołączył węgierski gród Nyíregyháza.


BRĄZOWI TENISIŚCI

Tenisiści stołowi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie wywalczyli drużynowo dwa brązowe medale w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Rawie Mazowieckiej.

E-wydanie