Wydanie nr 4 z dnia 25.01.2018

Zagłosujcie na swoich faworytów!

KONKURS DLA ZAKOCHANYCH

W piątek, 19 stycznia, ogłosiliśmy na fanpage’u „Kroniki Beskidzkiej” na portalu społecznościowym www.facebook.pl konkurs „Zgarnij tygodniowy pobyt dla dwóch osób w ustrońskim hotelu Muflon”. Teraz czas na drugi etap – rozgrywany na łamach naszej gazety, czyli na głosowanie czytelników!


Szczyrk: 40 uwięzionych narciarzy

KANAPY STANĘŁY

Około 40 osób zostało uwięzionych w sobotnie popołudnie, 20 stycznia, na wyciągu kanapowym w ośrodku narciarskim Beskid Sport Arena w Szczyrku.


Ukradł pojazd inwalidzki

BEZLITOSNY ZŁODZIEJ

78-letnia bielszczanka poruszała się poza domem tylko dzięki elektrycznemu pojazdowi dla inwalidów. Ale znalazł się barbarzyńca, który go jej ukradł…


Co się dzieje w Dolinie Wapienicy?

ZNÓW WIELKIE CIĘCIE

Dolina Wapienicy to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc Bielska-Białej. Nie uszło więc uwadze bielszczan to, co działo się pod koniec roku na terenie dawnego pola campingowego u wlotu doliny.

 

 

 


Alarm z… USA

ZDRADLIWY DIABLAK

Weekend 20-21 stycznia nie był najlepszą porą na wypady w pasmo babiogórskie. Nie zabrakło jednak turystów, którzy zdecydowali się wdrapać na Diablaka. Nie wszyscy poradzili sobie z trudnymi warunkami i do akcji musieli wkroczyć ratownicy GOPR-u.


Hala sportowa w Starym Bielsku

POMYSŁ WRESZCIE CHWYCIŁ

Po kilku latach starań i zakulisowych działań, ratusz dał zielone światło dla budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 31 w Starym Bielsku!


Odznaka za wielkie serce

PIERWSZA W DZIAŁANIU

Maria Sysak-Łyp, prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” z Bielska-Białej została uhonorowana odznaką „Primus In Agendo” (Pierwszy w działaniu).

 

 

 

 


Nadciąga pomór świń?

UWAGA, MARTWY DZIK!

Służby weterynaryjne zwracają się do mieszkańców całego kraju o udzielenie wsparcia akcji usuwania ciał padłych dzików ze środowiska. To element walki z afrykańskim pomorem świń (ASF).


W trosce o zdrowie maluchów

OCZYSZCZACZE DLA PRZEDSZKOLI?

Czy władze Bielska-Białej wyposażą wszystkie prowadzone przez gminę przedszkola i żłobki w oczyszczacze powietrza? Zaapelowała o to do władz miasta radna Małgorzata Zarębska.


Teatralna świeża krew i…

KWARTET ZAŁAMANYCH

Bielski Teatr Polski zgrabnie różnicuje repertuar. Po zabawnej farsie „Pomoc domowa” proponuje kameralne, zachęcające do refleksji nad życiem widowisko „Tęskniąc”.

 

 

 


Guzik może uratować życie

RUSZA TELEOPIEKA

Bielska radna Agnieszka Gorgoń-Komor zwróciła się do władz z prośbą, aby rozważyły możliwość wprowadzenia w mieście programu teleopieki dla osób starszych. Tymczasem – jak wynika z odpowiedzi ratusza – program taki jest już w stolicy Podbeskidzia realizowany.


Droższe kursy, badania psychologiczne i zielony listek

TRUDNIEJ WYZEROWAĆ KONTO

4 czerwca wejdą w życie przepisy, które miały obowiązywać już w minionym roku. Nowe uregulowania oznaczają trudniejsze czasy dla kierowców, którzy łamią zasady ruchu drogowego i „kolekcjonują” punkty karne.


WOREK MEDALI TENISISTÓW!

Po raz kolejny sekcja tenisa stołowego czechowickiego MKS-u udowodniła, że obrana droga w szkoleniu najmłodszych adeptów „ping-ponga” jest prawidłowa.

E-wydanie