Wydanie nr 5 z dnia 01.02.2018

Tęsknota za orczykami

WIATR KONTRA KANAPY

Ostatnio, po wielu latach zastoju, gdy Szczyrk nazywano narciarskim skansenem, ten górski kurort zmienił się nie do poznania. A jednak niektórych elementów tego skansenu czasem żal. Szczególnie gdy wieje wiatr…

 

 


60 tysięcy w 2 dni

ZASZALELI!

W dwa dni wydali ponad 60 tysięcy złotych ze zrabowanych 85 tysięcy, pomieszkując w najdroższych hotelach i kupując najdroższe gadżety. A zaczęło się od kradzieży klucza do mieszkania przy ulicy Tetmajera w Czechowicach-Dziedzicach.


BIELSKI RYŚ

W Dolinie Wapienicy „przyłapano” przechadzającego się beztrosko pięknego rysia. Prawdopodobnie ma tu partnerkę, z którą na stałe osiadł w Bielsku-Białej!

 

 

 

 


Spokojnie, to tylko reforma

ARESZT DO LIKWIDACJI

Ministerstwo Sprawiedliwości wzięło się za reformowanie Służby Więziennej. Jedną z pierwszych placówek, jakie odczuły tego skutki, jest areszt śledczy w Bielsku-Białej.

 

 

 

 

 


Kęty: będzie zmiana nazwy ulicy

SPÓR O ŚWIĘTEGO

Olbrzymie emocje przyniosła niedawna sesja Rady Miejskiej w Kętach. Poszło o patrona miasta.


Parking pęka w szwach

ZATKANE BŁONIA

Cmentarz parafialny na bielskich Błoniach położony jest na obrzeżach miasta w miejscu z pozoru spokojnym i odludnym. Nic bardziej mylnego. Jeśli chodzi o ruch samochodowy, okolice tej niewielkiej nekropolii nie mają sobie równych.

 

 


Przepisy sprzyjają, myśliwi strzelają

KULKA W ŁEB?

Pasjonaci krwawego hobby zdobywają kolejne przyczółki na froncie walki o Rzeczpospolitą Myśliwską. Trzeba przyznać, że są skuteczni i mają wpływowych popleczników.


Jubileusz na piątkę!

GÓRALE Z WAPIENICY

Kapela Folkowa Wapienica obchodziła w piątek, 26 stycznia, piąte urodziny, dając efektowny jubileuszowy występ w sali koncertowej bielskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

 

 


Uniwersytet Trzeciego Wieku

W KOZACH TEŻ BĘDZIE

Wójt gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Bożena Sadlik we współpracy z Domem Kultury zamierzają uruchomić Uniwersytet Trzeciego Wieku.


Emocjonująca końcówka i…

ZŁOTY KAWA

Szybownik Sebastian Kawa znów dał popalić rywalom i zwyciężył podczas 8. edycji zawodów FAI Sailplane Grand Prix Final w Chile.

E-wydanie