Wydanie nr 6 z dnia 08.02.2018

Gra o tron: są chętni!

Kto weźmie Bielsko?

Wracamy do pytania, które stawialiśmy w naszym regionie jako pierwsi: kto będzie się ubiegał o prezydenturę Bielska-Białej? Odpowiada – bardzo interesująco – osiem osób.


Strajk na Podbeskidziu w 1981 roku

Bewelana była domem…

37 lat temu podbeskidzka „Solidarność” poderwała do strajku blisko 200 tysięcy pracowników. Rozmach i skala protestu zaskoczyły nawet ówczesnego przywódcę związku, Lecha Wałęsę. Wspomina tamte wydarzenia Henryk Juszczyk, jeden z sygnatariuszy wynegocjowanego ze stroną rządową porozumienia.

 

 

 


Czyściła konta bielskich seniorów

Sprytna kasjerka

To nie powinno się zdarzyć, a jednak…Kasjerka jednego z bielskich banków omamiła część starszych, majętnych klientów. Skutecznie zachęcała ich do lokowania i inwestowania pieniędzy. Ale sporą część tych kwot zagarniała dla siebie.


Bielsko: awaria za awarią

Co z tymi światłami?

W ostatnich dniach kierowcy pomstowali na niedziałające sygnalizatory świetlne na najważniejszych skrzyżowaniach. Dochodziło do stłuczek. Najgroźniej było na skrzyżowaniach z ulicą Żywiecką.

 

 


Wezwał na pomoc strażników, a dostał mandat

Podrzucone śmieci

Właściciel posesji w Starym Bielsku miał kłopot: podrzucano mu na posesje śmieci. Wezwał więc na pomoc strażników miejskich, licząc, że zajmą się śmiecącymi. Ale skończyło się na tym, że nie oni, ale on dostał mandat. Dlaczego?


Boiska będą jak nowe, a na dachu taras

Sportowe Kęty

Rusza flagowa inwestycja gminna – przebudowa terenów rekreacyjnych przy ulicy Sobieskiego. Boiska oraz ich otoczenie ma się zmienić nie do poznania. I to w bardzo szybkim tempie.

 

 

 

 


Grochówka na stoku to za mało

Jazda na trzy śniadania

Sezon narciarski w pełni. Całodniowe szusowanie wymaga sporo energii. Tymczasem mało kto decyduje się przed wyjściem z domu na zjedzenie pożywnego śniadania. Aby nie opaść z sił potrzebne są aż trzy śniadania. Radzimy jakie powinny być i kiedy je spożyć.


Starodruki pod specjalnym nadzorem

Odnowione perełki

Bielska Książnica Beskidzka ma w swym zbiorze nie tylko atrakcyjne nowości, ale i bezcenne starodruki. Dwa z nich właśnie pieczołowicie odrestaurowano. Wypożyczyć ich co prawda nie można, ale…

 

 

 


Górale lecą do Turcji

Drużyna TS Podbeskidzie ma już za sobą kolejne dwa sparingi , a sporą część lutego spędzi w Turcji, gdzie rozegra cztery mecze.


Kolekcjonerka wspomnień, czyli

Skarpetki i miłość

Paulina Poczęta od dziecka zbierała różne przedmioty. To dla niej zbiory wspomnień o ludziach – tych bliskich i innych, spotykanych na drodze życia. Po latach te gromadzone w skarpetkach pamiątki trafiają do sal wystawowych.

 

 

 

 


Szczyrk: pijany instruktor uczył pięciolatka

Pościg na stoku

Jazdy na nartach uczył pięciolatka instruktor. I dobrze, tak być powinno. Sęk w tym, że ów fachowiec miał w czubie 3,6 promila alkoholu!

E-wydanie