Wydanie nr 7 z dnia 15.02.2018

Dachowanie w Kobiernicach

PIJANY, BEZ PRAWKA…

Czego się spodziewali, wsiadając do samochodu z pijanym kierowcą, który nigdy nie miał prawa jazdy? Najwyraźniej nie potężnej kraksy, co naturalnie przychodzi na myśl. O konsekwencjach przekonali się na własnej skórze…

 


Wirus panuje, ale nie szaleje

GRYPA NAD BIAŁĄ

Mamy szczyt sezonu grypowego, więc w Bielsku-Białej i powiecie wirus daje o sobie znać – choć w nieco skromniejszym wymiarze niż roku temu.


Bestialstwo!

Z WIATRÓWKI DO PSA

Strzelał, aby zabić. Psiak wykrwawiał się przez kilka godzin. Weterynarz robił co mógł, ale było już za późno. Do bulwersującego zdarzenia doszło w gminie Kęty.

 

 

 

 


Nowość w Bielsku-Białej

ZGŁOŚ AWARIĘ

Internetowy serwis dla mieszkańców Zgłoszenia BB uruchomił bielski ratusz. Teraz każdy mieszkaniec może zgłaszać problemy, usterki i uwagi dotyczące miejskiej infrastruktury.


W maju przeprowadzka, będą zazdrościć w całym kraju

ALE KOMENDA!

Możliwe, że już w maju bielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby. Najnowocześniejsza komenda w Polsce ma 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a koszt budowy wyniesie około 86 milionów złotych.

 

 

 

 

 


Pomysł dobry, tylko… chętnych brak

OPIEKA 75+

Tylko gmina Jaworze skorzysta z ministerialnego programu „Opieka 75+”. W pozostałych dziewięciu gminach powiatu bielskiego usłyszeliśmy „nie”.

 

 

 

 


W Urzędzie Gminy Jaworze

MALUCHY DO KĄCIKA

W Urzędzie Gminy Jaworze powstał kącik dla maluchów. To wyjście naprzeciw potrzebom tych osób, które idąc załatwić jakąś sprawę do urzędu, muszą zabrać ze sobą małe dziecko.


Kłopotliwy przystanek w Solisku

PO KOSTKI W BŁOCIE

Podróżni znów skarżą się na błoto zalegające na pętli autobusowej na szczyrkowskim Solisku.

 

 

 

 


Wyszkolił niejeden zespół

POŻEGNANIE MISTRZA

7 lutego zmarł 76-letni Władysław Koźbiał, który jako choreograf i kierownik artystyczny pracował z wieloma zespołami regionalnymi na Podbeskidziu.

E-wydanie