Wydanie nr 9 z dnia 01.03.2018

Pożar w Bujakowie

BEZ DACHU NAD GŁOWĄ

Mieszkańcy zostali bez dachu nad głową po tym, gdy ich dom stanął w płomieniach. W porę uciekli z budynku i nie odnieśli obrażeń.

 

 

 

 


Szpitale z Bielska i Bystrej pozwą NFZ do sądu?

BÓJ O PIENIĄDZE

Pięć szpitali z województwa śląskiego, w tym dwa z Podbeskidzia, rozważają pozew sądowy przeciwko Narodowemu Funduszowi Zdrowia, aby odzyskać 7,5 miliona złotych.


Kuligi do utraty tchu

TYLKO KONI ŻAL

Organizacje kuligów to jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy zimą przez górali. Jedno z atrakcyjnych pod tym względem miejsc to Dolina Białej Wisełki w Wiśle Czarnem. Niestety, podczas jednego z kuligów, w sobotni wieczór, 17 lutego, padł koń ciągnący sanie.

 

 

 


Jasienica: wicewójt przeprasza za plagiat

ZAPOMNIAŁ O AUTORZE

Zastępca wójta Jasienicy publicznie przeprosił naukowca z drugiego końca Polski, bo na lokalnym portalu splagiatował jego tekst naukowy.


Pierwsza dama w Buczkowicach

W ŁAWIE Z UCZNIAMI

22 lutego Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Szkołę Mistrzostwa Sportowego Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach.


Szczyrk: stare ambulatorium, nowy ambulans i…

MILCZĄCY WOJEWODA

Choć były obawy, że wraz z nowym rokiem szczyrkowskie ambulatorium prowadzone przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe przestanie działać, funkcjonuje ono nadal. Co więcej, placówka wzbogaciła się o dodatkowy ambulans.


Czechowice: 28,5 miliona na dworzec

REMONT SZYBCIEJ

Czechowicki dworzec kolejowy zostanie zmodernizowany do końca 2020 roku. Prace mają kosztować 28,5 miliona złotych.

 

 

 

 


W Iłownicy dla uczniów

STREFA CISZY

Na niezwykły pomysł wpadli nauczyciele szkoły z Iłownicy. Stworzyli dzieciom „strefę ciszy”, w której mogą odpocząć od wszechobecnego hałasu.


Kiedy ruszą wypożyczalnie?

ROWEROWA KICHA

1 kwietnia, po zimowej przerwie, miały ruszyć w Bielsku-Białej bezobsługowe wypożyczalnie rowerów. Wiele wskazuje jednak na to, że tak się nie stanie.

 

 

 

 

 


Żydzi z Polakami w Bielsku i Białej

NA OGÓŁ ZGODNIE

Wojna dyplomatyczna z Izraelem wywołana nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, forsowaną przez polski rząd, trwa w najlepsze. Równocześnie powróciła dyskusja o stosunku Polaków do Żydów przed i w czasie wojny. Jak te relacje układały się w Bielsku i Białej?


Pianistka z Bielska-Białej podbija świat

PŁYTA NA POCZĄTEK

Choć dla wielu było nie do pomyślenia, aby kobieta była pianistką jazzową, 23-letnia Kasia Pietrzko z Bielska-Białej dopięła swego. Jesienią ubiegłego roku ukazała się jej pierwsza płyta. A ostatnio fantastycznie „zadymiła” na Bielskiej Zadymce Jazzowej.

 

 

 


ZŁOTO OBOK NOSA

Po triumfach dwudziestolatków, szesnastolatków i czternastolatków bielski Rekord miał chrapkę na kolejne złoto. Tym razem w kategorii do lat osiemnastu. Jednak podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w futsalu złoto przeszło koło nosa…

E-wydanie