Wydanie nr 52 z dnia 28.12.2017

Kryształy marszałka

Marszałek województwa małopolskiego uhonorował jedenaście stowarzyszeń i jedenaścioro osób prywatnych za działalność społeczną. Najwięcej nagród trafiło na Podbeskidzie.


Indyjski ksiądz w Skawinkach

Jak u siebie!

Gdy ksiądz z Polski wyjeżdża na misje na inny kontynent nikogo to nie dziwi. Ale żeby tak w drugą stronę – z innej części świata nad Wisłę? Od ponad roku proboszczowi parafii w Skawinkach pomaga ksiądz z Indii Siby George.

 


Kroczek ku karierze

Gala talentów

Do artystycznej rywalizacji zorganizowanej przez Wadowickie Centrum Kultury stanęło kilka tysięcy uczniów szkół podstawowych i  średnich z powiatu wadowickiego. Z grona kilkuset finalistów jurorzy nominowali do nagrody głównej 81 osób (w 4 grupach wiekowych), a prestiżowe statuetki „Talent 2017” otrzymało podczas uroczystej gali 30 nastolatków (na foto – obecni podczas spotkania nagrodzeni).


Stryszawa:

Zrób sobie profil

Choć od wielu miesięcy można posługiwać się tzw. profilem zaufanym, ułatwiającym załatwianie wielu urzędowych spraw, to wciąż korzysta z niego niewiele osób, gdyż go po prostu nie potwierdziło. W Urzędzie Gminy w Stryszawie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom petentów, utworzono punkt, w którym można to uczynić.


Dziennikarz „MKB” wśród nagrodzonych!

Pstryknięcie roku

To był emocjonujący środowy przedświąteczny wieczór. W bibliotece Suskiej zostały ogłoszone wyniki I edycji konkursu „Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego 2017”. Zwycięzca jednej z kategorii (obok – nagrodzone foto) został szef redakcji „Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej” Wojciech Ciomborowski!


Pary na wagę złota i diamentów

Od pół wieku, a nawet dłużej!

W Bystrej-Sidzinie gminne grono małżonków, którzy są ze sobą od półwiecza powiększyło się. Ba, przybyło i par będących razem o dekadę dłużej (foto z uroczystego spotkania jubilatów w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Bystrej).

 


Brathanki zagrają dla Huberta

Charytatywne kolędowanie

Wyjątkowy koncert kolęd odbędzie się w piątek, 5 stycznia (18.00), w suskim kościele parafialnym. Całkowity dochód z niego zostanie bowiem przeznaczony na cel charytatywny – dalsze leczenie ucznia miejscowej SP nr 2, który przed wakacjami doznał ciężkich poparzeń twarzy i rąk. Gwiazdą dobroczynnego kolędowania będą Brathanki.


Biegacze już są, będzie hafciarka

Makowski atrakcje

Na tarczy wybudowanego dwa lata temu niewielkiego ronda przy makowskiej stacji kolejowej i dworcu autobusowym stoi cokół, a na nim mający duże walory artystyczne pomnik (foto). Upamiętnia on, zorganizowany wiosną tego roku już po raz 25, Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej. Zdaniem burmistrza Makowa Podhalańskiego pomnik stanie się dla mieszkańców jak i turystów również atrakcyjnym obiektem, przy którym będą mogli robić sobie pamiątkowe zdjęcia. W przyszłości na terenie miasta takich obiektów ma być więcej.

E-wydanie