Wydanie nr 49 z dnia 07.12.2017

Wadowice:

Bliżej do specjalisty

To dobra wiadomość dla pacjentów wadowickiej przychodni pozbawionych w ostatnich miesiącach możliwości korzystania z usług specjalistów – rehabilitantów. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach wygrał konkurs na świadczenia rehabilitacji medycznej. Utarczki między urzędnikami trwały od lipca.


Andrychów: burmistrz przyjął dymisję, radni załatali dziurę w kasie

Kultura bez szefowej

Po szczerej rozmowie z burmistrzem do dymisji podała się dyrektorka Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. O odwołanie Anety Wądrzyk z tego stanowiska od dawna upominała się lokalna opozycja, ale także część radnych należących do większości rządzącej gminą.


Łętownia: ceniona, szanowana, lubi rządzić!

104 lata wigoru

Za młodu Marianna Czyszczoń (z domu Radoń) z Łętowni była odważną kobietą, która nie bała się łamać konwenansów. Choć swym postępowaniem mogła wielu szokować, miała ogromny dar zjednywania sobie ludzi, dzięki czemu lubiano ją i ceniono. Nadal cieszy się szacunkiem mieszkańców, wciąż też ich zadziwia. Skończyła już 104 lata, a wygląda (na foto z córką Bogumiłą Kowalczyk) i czuje się na dużo mniej!

 


Gmina Maków Podhalański: w kolejce do termomodernizacji

Chcą zapunktować

Dzięki dotacjom z funduszy norweskich, w gminie Maków Podhalański udało się przeprowadzić termomodernizację budynków trzech szkół oraz Urzędu Miejskiego. Ale samorząd nie spoczął na laurach i chce pozyskać środki na docieplenie kolejnych obiektów.


Sucha Beskidzka:

Białe róże

Kolejny rok z rzędu w suskim Liceum Ogólnokształcącym nr 1 obchodzono Dzień Białej Laski. Spotkanie było okazją do integracji  środowiska osób niewidomych i niedowidzących, a także do podziękowania tym, którym ich los nie jest obojętny. Włodarzom powiatu oraz Suchej Beskidzkiej, Makowa Podhalańskiego i Jordanowa, a także innym osobom angażującym się w pomoc niewidomym i niedowidzącym wręczono symboliczne białe róże. Uczestnicy spotkania nie mieli wątpliwości, że najwięcej zasług na tym polu ma Maria Borowa (na foto – w środku), prezes suskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Obsypano ja komplementami oraz obdarowano bukietami kwiatów.


Witanowice: album na 700-lecie wsi i parafii

Przeszłość okiem aparatu

Niezwykły album ukazał się dzięki współpracy Urzędu Gminy Tomice i Wydawnictwa „Prasa Beskidzka” w Bielsku-Białej. Pięknie wydany i pełen różnorodnych zdjęć, jest bogatym źródłem informacji o Witanowicach.

 

 

 


Tym razem prawdziwy!

Wnuczek okradł dziadka

Co jakiś czas seniorzy stają się ofiarami oszustów działających metodą „na wnuczka”. Mieszkaniec Chełmka także został wyprowadzony przez wnuka, ale… prawdziwego. Nastolatek wykorzystał słabość dziadka do łowienia ryb. Umówił się z nim nad rzeką na wspólne wędkowanie, ale na połów nie przyszedł. Podczas, gdy senior rozglądał się na łonie natury za wnusiem, ten plądrował mu mieszkanie…


Kalwaria Zebrzydowska: rozstrzygać musiał sąd

Towarzystwo kontra Cech

Były spotkania, negocjacje, a do rozstrzygnięcia sporu angażowano burmistrza i Radę Gminy. Niespodziewanie jedna ze stron pozwała drugą do sądu, każąc płacić sobie co miesiąc niemałe pieniądze. Konflikt między dwiema organizacjami kalwaryjskimi rozgrzał nastroje w mieście. Zapadł już prawomocny wyrok w tej sprawie.

E-wydanie