Wydanie nr 5 z dnia 01.02.2018

Tarnawa Dolna:

ŚMIERĆ W PŁOMIENIACH

W piątkowe (26 stycznia) popołudnie wielki dramat rozegrał się na osiedlu Kaszyccy w Tarnawy Dolnej, gdzie doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Niestety, znajdujące się w nim dwie osoby nie zdołały opuścić domu…


Sucha Beskidzka: jeszcze nie wiedzą, że są światła?

DZWON NA CZERWONYM

Choć na skrzyżowaniu suskich ulic Mickiewicza, Role, Turystycznej i Zasypnickiej sygnalizacja świetlna działa już od kilkunastu dni, wciąż nie brak kierowców, którzy jakby zupełnie ich nie zauważają. Efektem tego są kolizje – jak ta, do której doszło w sobotnie, 27 stycznia, popołudnie.

 

 


Tomice: zalazł radnym za skórę

KŁOPOTLIWY OBYWATEL

W ubiegłym roku do Urzędu Gminy w Tomicach wpłynęły 33 petycje, z których 30 napisała jedna osoba. Ogromna większość została rozpatrzona negatywnie, a odrzucaniu zawartych w nich postulatów nierzadko towarzyszyły lekceważące komentarze i śmiech radnych.

 

 


Ambasador Izraela w Oświęcimiu i…

ROCZNICOWY ZGRZYT

Wielkim zgrzytem zakończyły się obchody 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Wywołało je wystąpienie ambasador Izraela Anny Azari.


Zembrzyce: półśrodki nie pomogły

DRZEWA POD TOPÓR

Po części z rosnących wokół zembrzyckiego stadionu okazałych drzew pozostaną wkrótce tylko wspomnienia. Od kilkunastu dni są, jedno po drugim, wycinane. Padnie ich 56. Dlaczego?

 

 

 


Wadowice: ZZOZ pójdzie na zakupy!

MILIONOWY ZASTRZYK

Szpital Powiatowy w Wadowicach wzbogaci się o nowoczesny sprzęt diagnostyczny i aparaturę medyczną. ZZOZ otrzyma ponad 7 milionów unijnej dotacji. Kolejne 1,8 mln zł przekaże powiat wadowicki.


Lanckorona:

SENIORZY DORADZĄ WÓJTOWI

W Lanckoronie powstała Gminna Rada Seniorów. Nic dziwnego, bo zaokrąglając statystyczne obliczenia – co piąty obywatel lanckorońskiej gminy to senior.

 

 

 


Kto podskoczy grafikom z Radoczy?

UWIEDLI JURORÓW

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy zdominowali tegoroczny Ogólnopolski Festiwal im. Stanisława Staszica, wybitnego naukowca okresu oświecenia, założyciela pierwszej technicznej wyższej uczelni w Polsce.