Wydanie nr 6 z dnia 08.02.2018

Gmina Andrychów:

Bezpieczniejsza krajówka

Na drodze krajowej w gminie Andrychów nastąpi poprawa bezpieczeństwa i to jeszcze w tym roku. W andrychowskim magistracie gościła wicedyrektor oddziału krakowskiego Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, by sfinalizować projekty, o które od dłuższego czasu zabiegał miejscowy burmistrz.


Kalwaria Zebrzydowska: kłopot w centrum

Jak do posesji?

Od ponad ćwierć wieku kilka rodzin zamieszkujących centrum Kalwarii Zebrzydowskiej czeka na inwestycję, która ułatwi im codzienne życie. I nie jest to bynajmniej wyszukany pomysł, a prozaiczna potrzeba – część z nich po prostu nie może dojechać do swoich posesji, inni mają z tym spory kłopot.


Sucha Beskidzka: na skrzypce i wiolonczele

Smyczkowa uczta

Już po raz drugi w murach suskiego zamku odbył się Ogólnopolski Konkurs „Młodzi Artyści na Zamku”. Zmagania zwieńczył koncert laureatów. Wystąpili przy nie tylko bardzo licznej (foto), ale i wysmakowanej muzycznie widowni – ich występy nagradzane były rzęsistymi oklaskami.


Juszczyn: jeden dług, dwaj windykatorzy

Płać, płać bez końca!

Niespłacony w terminie dług zaczyna żyć własnym życiem. Po jakimś czasie nie wystarczy już uiszczenie go wraz z odsetkami jednemu wierzycielowi, bo nie ma żadnej gwarancji, że o te same pieniądze nie upomni się ktoś inny. Taki przypadek zdarzył się małżeństwu z Juszczyna, które już siedem lat temu spłaciło zaległe zobowiązania, lecz wciąż musi to od nowa udowadniać.


Wszystko zaczęło się w Wadowicach

Wyprawka dla maluchów

Najmłodszym petentem w historii Urzędu Miejskiego w Wadowicach został Franciszek Wiercimak. Urodzony 9 stycznia 2018 roku Franek jest pierwszym dzieckiem, które otrzymało od samorządowców „Pakiet Małego Wadowiczanina”. Wyprawki dla maluchów otrzymują rodzice dzieci z wadowickiej gminy, które przychodzą na świat w tym roku. Pakiet jest wręczany w Urzędzie Stanu Cywilnego podczas rejestracji pociechy. Paczka zawiera między innymi list gratulacyjny, niemowlęce body z napisem „Wszystko zaczęło się w Wadowicach”, naklejkę na szybę samochodu „Bobas na pokładzie”, ulotkę informacyjną dla rodziców, sadzonkę drzewa oraz komplet śliniaczków.


Gmina Wieprz: uczniowie na nartach

Jeżdżą z głową

Ponad 150-osobowa grupa uczennic i uczniów z gminy Wieprz uczy się jeździć na nartach. Swoje pierwsze szusy wykonują na zboczach Pracicy w Rzykach. W ten sposób realizują program samorządów – małopolskiego i gminnego „Jeżdżę z głową”.


Z Babią Górą nie ma żartów

Groza pod szczytem

Dziewięć godzin trwała kolejna tej zimy akcja ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR prowadzona w paśmie babiogórskim. W niedzielne popołudnie w opałach znalazło się dwoje turystów, których dopadła śnieżna zamieć.  


Kęty: mieszkańcy – nie, radni – tak
Ulica ze świętym

W Kętach rozpaliła nastroje społeczne ul. Jana Kantego, a precyzyjniej – jej nazwa. Zaczęło się od ostrej dyskusji na portalach społecznościowych, potem zostały przeprowadzone konsultacje wśród mieszkańców ulicy. Większość z nich opowiedziała się przeciwko zmianie nazwy, więc wydawało się, że tak pozostanie. Ale inicjatywę przejęła czwórka radnych.